A A A

Silne relacje Cooka z chińskim rządem

9 grudnia 2021, 13:00
Apple zacieśnił współpracę z Chinami, inwestując w Państwie Środka 275 miliardów dolarów.
Silne relacje Cooka z chińskim rządem

Wy dla nas, my dla was

Inwestycje obejmowały lokalną infrastrukturę oraz szkolenia i były efektem wielokrotnych wizyt Tima Cooka w Chinach – podaje serwis The Information.

Pięcioletnia umowa w sprawie inwestycji została podpisana przez Cooka podczas wizyty w 2016 r. Jej celem miało być zapobieżenie działaniom regulacyjnym chińskiego rządu, które wpłynęłyby negatywnie na działalność Apple'a w Państwie Środka.

W raporcie opisane są przypadki, w których firma Apple skorzystała z silnych relacji w celu ominięcia ograniczeń, jakie w zwykłych warunkach są nakładane na firmy zagraniczne. Za przykład mogą służyć klucze szyfrowania danych użytkowników usługi iCloud. Są one kontrolowane przez firmę Cooka, pomimo wysiłków rządu mających na celu zmuszanie zagranicznych przedsiębiorstw do przekazywania tego rodzaju danych firmom chińskim.

Apple rewanżował się spełniając żądania usunięcia aplikacji i treści wskazanych przez chińskie władze.

Autorzy raportu zauważają, że Chiny odpowiadają za 19 procent całkowitej sprzedaży produktów Apple'a – o cztery punkty procentowe więcej niż przed rokiem.

fot. Carles Rabada – Unsplash


Sebastian Nanasik
Tagi: Apple
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto