A A A

Skimmer Scanner - aplikacja do walki ze skimmingiem

27 września 2017, 10:30
Jak obronić się przed skimmingiem, czyli kradzieżą środków z karty płatniczej po jej zeskanowaniu? W starciu z przestępcami pomocna może być aplikacja Skimmer Scanner.
Skimmer Scanner - aplikacja do walki ze skimmingiem

Skimmer Scanner to prosty program, który skanuje urządzenia Bluetooth znajdujące się w pobliżu i ostrzega przed tymi, które mogą służyć do kradzieży danych z karty. Skimmery w większości opierają się na łączności Bluetooth, więc taka koncepcja wydaje się sensowna. Oczywiście, aplikacja nie zapewnia 100 procent bezpieczeństwa, ale w znaczącym stopniu ogranicza prawdopodobieństwo kradzieży.

Skimmer Scanner można za darmo pobrać ze Sklepu Play. Aplikacja jest kompatybilna ze wszystkimi smartfonami z Androidem 4.0 i nowszym.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL

 

 


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
maciek777
30 września 2017, 17:14
Nie wiem kto pracuje w zabezpieczeniach ale to debilny pomysł. Ja bym proponował zagłuszacze/ nakładki blokujące transmisje itp. Z tą aplikacją uciekasz przed złodziejem. Nie sądziłem, że dojdzie do tak komicznej sytuacji.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto