A A A

Składany telefon Nokii

29 stycznia 2020, 15:50
W czasie tegorocznego Mobile World Congress Nokia zaprezentuje cztery nowe modele telefonów. Wiele wskazuje na to, że firma pracuje też nad swoim pierwszym składanym telefonem.
Składany telefon Nokii

Składany smartfon Nokii być może zobaczymy już za rok. Ta informacja bardziej poruszyła specjalistów telekomunikacyjnych niż propozycje, które producent ma zaprezentować w lutym w Barcelonie.

Plany Nokii (marka należy obecnie do HMD Global) ujawnił serwis Nokiamob, który nie raz już udowodnił, że jest dobrym źródłem informacji na temat nieogłoszonych przez firmę oficjalnie projektów. Według doniesień serwisu, jeśli zobaczymy składane telefony Nokii, to nie nastąpi to wcześniej niż na targach CES, które na początku każdego roku odbywają się Las Vegas, albo też firma pokaże je podczas Mobile World Congress (MWC) w lutym 2021 roku.

Technologia, która pozwala na składanie wyświetlaczy w smartfonach, nie jest niczym nowym. Od dawna pracują nad nią tacy producenci jak Samsung, Huawei czy Motorola. Planów Nokii nie można więc uznać za innowacyjne pod żadnym względem, co zresztą w wypadku tej marki od lat już nie dziwi.

Ponieważ do ewentualnej prezentacji pozostało trochę czasu, branżę nurtuje kilka pytań. Przede wszystkim nie wiadomo, na jakim urządzeniu Nokii miałby się pojawić składany wyświetlacz. Bazując na doświadczeniach firm, które w swoim portfolio mają takie telefony, sądzić należy, że Nokia swoją konstrukcję zastosuje w zupełnie nowym modelu – podobnie jak zrobili to Samsung i Huawei.

Nokia na MWC 2020
Wraz z informacją o planowanych projektach Nokiamob poinformował o tym, co zobaczymy podczas tegorocznej edycji MWC. Przede wszystkim oczekuje się, że Nokia zaprezentuje model pracujący w paśmie 5G – o symbolu 8.2. Będzie to pierwszy model internetowy tej firmy. Poza tym powinniśmy zobaczyć telefony Nokii oznaczone symbolem 5.2 i 1.3.

Największą zagadką jest jednak urządzenie określone mianem „oryginalnej serii Nokii". Nie za bardzo wiadomo, co się pod tym określeniem kryje, dziennikarze spekulują jednak, że może to być współczesna przeróbka klasycznego telefonu, który firma oferowała wiele lat temu. Być może chodzi tu o Nokię 3310 – model, który w historii telefonów GSM był jednym z lepiej sprzedających się i pozwalał koncernowi przed wielu laty na zajmowanie dominującej pozycji na rynku.

fot. Nokia.com (ilustracja poglądowa – flagowy model Pure)

 


Piotr Rabiej
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Zmiany w mailingu YouTube'a
8 sierpnia 2020
Subskrybenci przestaną otrzymywać e-maile o zamieszczanych na kanałach YouTube'a nowościach.


Potrzebujesz dziennika? No to notuj
7 sierpnia 2020
Moleskine, firma znana z produkcji notesów, przygotowała internetowy dziennik, który łączy wiele innych przydatnych funkcji.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto