A A A

Skype Translate - zamiast nauki języka obcego

28 maja 2014, 14:10
Microsoft pracuje nad rozwiązaniem, które umożliwi tłumaczenie rozmów prowadzonych przez komunikator Skype.
Skype Translate - zamiast nauki języka obcego

Satya Nadella, CEO Microsoft wraz z Gurdeepem Pallem, wiceszefem działu usług Skype oraz Lync zaprezentowali wczesną wersję Skype Translator. Aplikacja dla systemu Windows 8.1 będzie dostępna w wersji beta w wybranych językach do końca bieżącego roku. Skype Translator tłumaczy rozmowę audio na dany język w czasie rzeczywistym.

Podczas prezentacji Gurdeep Pall mówiąc po angielsku prowadził rozmowę za pomocą programu Skype z niemieckojęzyczną Dianą Heinrichs. Ich rozmowa była tłumaczona w czasie rzeczywistym zarówno w formie tekstu, jak i dźwięku. Zachęcamy do obejrzenia prezentacji z konferencji oraz zapoznania się z aplikacją na oficjalnym blogu Microsoft.

Najnowszą wersję Skype można pograć z działu PC Format Programy

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
karolnwt
7 marca 2015, 23:51
Cześć! A co myślicie o nauce języka polskiego przez skypa online ??
Danti93
Danti93
28 maja 2014, 20:28
E, wbudują ci go koleś razem z Skypem do nowej wersji Windowsa, a ty z uśmiechem na twarzy wydasz pieniądze na nową wersję systemu.
avatar
~Anonim
28 maja 2014, 14:35
Witam! Uważam, że to bardzo dobry pomysł. Tylko nie do końca jest dla mnie jasne, czy owy "Skype Translate" będzie w formie wtyczki do doinstalowania do komunikatora, czy jako wbudowana w komunikator funkcja, czy może jako osobny program tłumaczący dialogi przeprowadzane za pomocą komunikatora "Skype"? Osobiście uważam, że ostatnie rozwiązanie było by najlepsze. Kto chce, niech sobie doinstaluje tłumacza, a kto nie - to nie. Bo wiadomo... Więcej funkcji = większa waga instalatora - a to z kolei oznacza więcej zajętej przestrzeni dyskowej przez funkcjonalność, z której pewnie i tak skorzysta nieliczna grupa osób.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto