A A A

Skype odżyje

28 września 2021, 17:00
Microsoft wprowadza zmiany w nieco zapomnianym komunikatorze.
Skype odżyje

Więcej kolorów, lepsza wydajność, nowe funkcje

Koncern z Redmond ogłosił sporo zmian w komunikatorze Skype. Wprowadzany jest nowy widok rozmowy, w którym podgląd rozmówców wypełni większą część ekranu. Każdy uczestnik spotkania dostanie tyle samo miejsca, a jeśli nie chce korzystać z kamery, zamiast szarej planszy będzie mógł ustawić zaproponowaną grafikę.

Obok okienek z rozmówcami, po prawej stronie, pojawi się miejsce na czat, a pod spodem przyciski umożliwiające udostępnianie ekranu, zgłaszanie reakcji, ustawianie mikrofonu i kamery itp. Producent wprowadza też więcej kolorów – teraz pozwolą one między innymi personalizować widok czatu. Do dyspozycji będą też emotikony, tła i niestandardowe tytuły, które można nadawać spotkaniom.

 

Łatwiej się włączysz

Zaktualizowana funkcja Meet Now (Rozpocznij spotkanie teraz) umożliwia, jak informuje producent, dołączanie do rozmów bez konieczności rejestrowania się, pobierania i instalowania aplikacji Skype.

Wśród nowych opcji znajdzie się Office Lens, która pozwoli na udostępnianie podczas spotkania na Skypie na przykład zeskanowanych dokumentów i zdjęć. Z kolei TwinCam umożliwi dodanie obrazu wideo z drugiej kamery. Użytkownik będzie musiał zeskanować kod QR urządzenia z systemem iOS lub Android, aby dodać je do połączenia jako kolejną kamerę.

Microsoft zapewnia, że Skype będzie teraz działał w pełni swoich możliwości na wszystkich przeglądarkach internetowych. Komunikator ma też zapewniać płynniejszą komunikację dzięki znaczącej poprawie wydajności.
Więcej informacji o zmianach w Skypie można przeczytać w firmowym blogu.

fot. Skype


Barbara Blaczkowska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto