A A A

Skype wkrótce utraci możliwość wysyłania SMS-ów

18 lipca 2019, 12:50
Od 30 sierpnia ze Skype'a nie wyślemy wiadomości SMS.
Skype wkrótce utraci możliwość wysyłania SMS-ów

Microsoft poinformował, że od 30 sierpnia Skype nie będzie już zawierał modułu SMS Connect, służącego do wysyłania wiadomości SMS. Jednocześnie po tej dacie wciąż będzie można wykorzystać zgromadzone na koncie środki. Nie zniknie też zachowana w aplikacji historia rozmów. Funkcja ta nie będzie już dłużej dostępna za pośrednictwem Skype'a, choć gigant z Redmond nie rezygnuje z niej całkowicie.

Jak podaje onmsft, powołując się na komunikat wyświetlający się po uruchomieniu aplikacji, po wakacjach Microsoft zaleca użytkownikom przesiadkę się na program Twój telefon dla Windowsa 10. SMS Connect zostanie wycofana dlatego, że Twój telefon ma bardziej rozbudowane narzędzia dla użytkowników Androida. Fani iOS-a będą w gorszej sytuacji, bo nie będą mogli wysyłać SMS-ów z poziomu Skype'a zainstalowanego na iPhone'ach i iPadach.

Windowsowa aplikacja Twój telefon obsługuje MMS-y i przesyłanie zdjęć pomiędzy smartfonem i PC. W kolejnych aktualizacjach zostaną dodane kolejne funkcje. Microsoft uznał, że podobna (ale gorsza jakościowo) usługa za pośrednictwem Skype'a po prostu nie ma już sensu.

fot. Microsoft


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto