A A A

Słuchaj radia internetowego bez komputera

3 września 2009, 14:57
Słuchaj radia internetowego bez komputera

Firma Logitech zapowiedziała na dzisiaj (3 września) premierę dwóch nowych, bezprzewodowych odtwarzaczy sieciowych z linii Squeezebox: Logitech Squeezebox Radio Wi-Fi oraz Logitech Squeezebox Touch Wi-Fi.

Jak zapewnia producent oba urządzenia oferują szybki i łatwy dostęp do internetowych stacji radiowych, muzyki zgromadzonej na komputerze oraz serwisów muzycznych.

Logitech Squeezebox Radio charakteryzuje się niewielkim rozmiarem i dużą siłą dźwięku. Jest to łatwość obsługi klasycznego radia połączona  z dostępem do zasobów muzycznych, które można znaleźć w Internecie. Czynnikiem wyróżniającym Squeezebox Radio, ma być jego prostota ustawień. Aby korzystać z radiowych stacji internetowych, czy własnych kolekcji muzycznych wystarczy włączyć urządzenie i połączyć je z internetem. Użytkownik może wybrać, co ma się pojawiać na kolorowym wyświetlaczu. Mogą to być m.in. informacje na temat stacji radiowej, okładka albumu z którego pochodzi odtwarzany utwór, bądź wizualizacje plików dźwiękowych. Squeezebox Radio posiada wbudowany budzik, oraz automatyczny system ustawień jasności ekranu wyświetlacza. Urządzenie może być zasilany za pomocą akumulatorów (ładowalne baterie sprzedawane są oddzielnie) pozwalających na sześć godzin odtwarzania muzyki.

Logitech Squeezebox Touch wyposażony jest w kolorowy ekran dotykowy, a urządzenie możemy podłączyć do domowego systemu stereo. Oferowana częstotliwość próbkowania to 24 bits/96 kHz - jak informuje producent. Dla dodatkowej wygody z tyłu obudowy umieszczono port kart SD oraz USB, tak więc można odtwarzać pliki muzyczne oraz wyświetlać zdjęcia zgromadzone na pamięci przenośnej. Dla użytkowników serwisu Facebook wprowadzono funkcję pozwalającą na śledzenie statusu znajomych, oglądanie zdjęć oraz polecanie ciekawych utworów muzycznych przyjaciołom.

Zarówno Logitech Squeezebox Radio jak i Logitech Squeezebox Touch można zintegrować z bezprzewodową lub ethernetową siecią internetową oraz posiadanymi już innymi urządzeniami z linii Squeezebox.

Odtwarzacz sieciowy Logitech Squeezebox Radio będzie dostępny w USA i Europie we wrześniu w sugerowanej przez producenta cenie detalicznej 749 zł. Natomiast Logitech Squeezebox Touch Wi-Fi pojawi się w sklepach w grudniu, sugerowana przez prodecenta cena detaliczna wyniesie 1259 zł. Zestaw z akcesoriami dedykowanymi Logitech Squeezebox Radio (zawierający zestaw akumulatorków oraz pilot) będzie można kupić we wrześniu w cenie 209 zł.

 


PC Format
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto