A A A

Smart TV TM2792 - stylowa nowość LG

29 sierpnia 2012, 12:51
Smart TV TM2792 - stylowa nowość LG

Na targach IFA 2012 w Berlinie LG zaprezentuje telewizor Smart TV TM2792. Czym charakteryzuje się to urządzenie?

Urządzenie stanowi wszechstronną platformę rozrywki z rozwiązaniami takimi jak platforma LG Smart TV, technologia CINEMA 3D, czy obudowa CINEMA SCREEN Design, która sprawia, że ramka jest prawie niewidoczna. Telewizor jest wyposażony również w matrycę typu IPS, która zapewnia znakomitą jakość obrazu.

Urządzenie znalazło się wśród finalistów zgłoszonych do nagrody International Design Excellence Award (IDEA) 2012 r. - LG Smart TV TM2792 to wyjątkowy telewizor. Gwarantuje atrakcyjne wrażenia wizualne, dotychczas osiągalne tylko w kinie i pozwala użytkownikom zanurzyć się w olbrzymim świecie treści dostosowanych do ich preferencji - powiedział J.J. Lee, wiceprezes wykonawczy i szef sekcji IT w firmie LG Home Entertainment.

Aplikacja SmartShare umożliwia komunikację z urządzeniami zewnętrznymi - za pośrednictwem panelu sterowania Home Dashboard pozwala użytkownikom na przeglądanie i udostępnianie plików zapisanych na laptopach, smartfonach i zewnętrznych dyskach twardych. Za pomocą technologii Mobile High-Definition Link (MHL) i Intel Wireless Display (WiDi) użytkownik może udostępnić ekran telewizora innym urządzeniom. Funkcja MHL umożliwia też wyświetlanie zdjęć i granie w gry ze smartfona na ekranie telewizora przy jednoczesnym ładowaniu telefonu. Dzięki technologii WiDi bezprzewodowa współpraca telewizora z laptopem jest łatwiejsza niż kiedykolwiek dotąd. Dodatkowo funkcje DLNA i Wi-Fi Direct ułatwiają odszukanie i udostępnianie treści zapisanych na urządzeniach multimedialnych.

Cieszący się dużym uznaniem użytkowników pilot LG Magic Remote sterowany m.in. za pomocą gestów i pokrętła, ułatwia poruszanie się po zasobach za pośrednictwem łatwego w obsłudze panelu sterowania LG Home Dashboard. LG oferuje nieograniczony dostęp do treści w serwisach Video on Demand (VOD), 3D World, Game World, LG Smart World (LG Apps) oraz Social Center. Treści można pobrać korzystając z panelu Home Dashboard, obsługiwanego za pomocą pilota Magic Remote lub myszy i klawiatury.

Zastosowana w telewizorze Smart TV TM2792 matryca IPS (In-Plane Switching) ma - według producenta, gwarantować najwyższej jakości wrażenia wizualne. Technologia IPS generuje realistyczny obraz, ogranicza zmęczenie wzroku i zwiększa zakres kątów widzenia. Popularne filmy VOD i ulubione rodzinne nagrania wideo można teraz oglądać w jakości Full HD bez żadnych zniekształceń kolorów, niezależnie od tego, czy widz stoi, siedzi, czy leży.

Telewizor Smart TV TM2792 jest wyposażony w technologię LG CINEMA 3D z lekkimi okularami niewymagającym zasilania bateryjnego. Okulary posiadające certyfikat Flicker-Free (bez migotania), nie powodują zmęczenia wzroku możliwego przy stosowaniu okularów z technologią aktywną. Technologia 3D Sound Zooming optymalizuje wrażenia 3D, symuluje bowiem ruch dźwięku zgodnie z ruchem obiektów na ekranie. Użytkownicy mogą również podłączyć do telewizora Smart TV klawiaturę i mysz, aby za pośrednictwem panelu sterowania Home Dashboard swobodnie przeglądać strony internetowe bez konieczności włączania komputera.

Telewizor TM2792 pojawi się na rynku europejskim we wrześniu.


Jakub Płaza / Informacja Prasowe
jakub.plaza@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościLinkedIn czyta dane ze schowka
7 lipca 2020
Nowa funkcja w systemie iOS 14 wykryła, że LinkedIn kopiuje dane ze schowka. Microsoft, do którego należy serwis, twierdzi, że to błąd.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto