A A A

Smartfon Manta bez przycisków

4 lutego 2015, 12:00
Firma Manta zaprezentowała nowy model smartfona o nazwie 7x. Urządzenie zostało całkowicie pozbawione fizycznych przycisków.
Smartfon Manta bez przycisków

Na początek skupmy się na przyziemnych elementach wyposażenia tego smartfona. Otóż znajdziemy w nim 5,5-calowy ekran Sharpa o rozdzielczości Full HD, Snapdragona 801, 2 GB pamięci RAM, 32 GB wbudowanej przestrzeni na dane, aparat Sony 13 Mpix i baterię 4200 mAh. Całością zarządza Android w wersji 4.4.

Najciekawsze jest jednak to, że urządzenie nie ma żadnych fizycznych przycisków. Zamiast tego obudowa jest naszpikowana czujnikami, a system mocno zmodyfikowano pod kątem alternatywnej obsługi. Co to oznacza? Tego nie wiemy, ale źródło podejrzewa, że na ekranie - w miejscu chwytu - pojawi się podręczne menu, np. z regulacją głośności czy przyciskiem do nawiązania połączenia.

Manta 7x ma być sprzedawana globalnie. Osoby zainteresowane powinny się jednak liczyć z wysoką ceną, która wynosi ok. 650 dol.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto