A A A

Smartfon, komputer i projektor w jednym

2 sierpnia 2016, 10:00
Firma Akyumen przedstawiła urządzenie nazwane Holofone Phablet. Jest to jednocześnie smartfon z Androidem, komputerem z Windowsem i pikoprojektorem.
Smartfon, komputer i projektor w jednym

Akyumen Holophone Phablet to urządzenie przypominające mały tablet o 7-calowej przekątnej ekranu. Z wyglądu niewiele różni się od większości tego typu sprzętów, jednak to, co wyróżnia ten produkt to przede wszystkim jego funkcjonalność. Trzeba zacząć od tego, że na pokładzie Holophone znajdziemy dwa systemy operacyjne: Androida 5.1 i klasyczną, desktopową wersję Windowsa 10. Ten pierwszy ma służyć do codziennego użytku i korzystania z urządzenia jak normalnego smartfonu, a drugi, do zastosowań bardziej zaawansowanych.

7 cali to jednak nieco za mała przestrzeń robocza do komfortowej pracy na Windowsie 10, więc producent, nie idąc na kompromisy, zdecydował się wyposażyć urządzenie w pikorprojektor. Jest on w stanie rzucać obraz o przekątnej do 100 cali i rozdzielczości HD. Wydajność Holophone to zasługa tabletowego układu Intel Atom x5-Z8300 z czterema rdzeniami o taktowaniu 1,44 GHz i układem graficznym Intel HD Graphics. Pamięć RAM ma pojemność 4 GB.

Nie mogło zabraknąć również aparatów fotograficznych - tylny ma matrycę 13-megapikselową, a przedni 5-megapikselową. Jedynym słabym punktem tego urządzenia wydaje się być bateria, która ma pojemność 3500 mAh - to może być mało, szczególnie do pracy z systemem Windows i projektorem.

Aktualnie na stronie producenta trwa przedsprzedaż Holofone Phablet i aby stać się jego przyszłym posiadaczem trzeba zapłacić minimum 600 dolarów.


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto