A A A

Smartfon wypiera peceta w przeglądaniu sieci

24 sierpnia 2017, 12:00
Przez ostatnie 4 lata liczba odsłon stron WWW generowanych przez urządzenia mobilne wzrosła w Polsce z kilku procent do blisko połowy wszystkich odwiedzin witryn internetowych.
Smartfon wypiera peceta w przeglądaniu sieci

Dane ujawnione przez firmę Gemius zestawiają liczbę odsłon, poczynając od roku 2013 do lipca 2017. Jeszcze 4 lata temu odsłony generowane za pomocą pecetów stanowiły 91 proc. całości. Ale w ubiegłym roku było to tylko 60 proc. Miejsce komputerów zajmują urządzenia mobilne (przede wszystkim smartfony) oraz telewizory Smart.

Wynik badania Gemius

Wyniki badania pokazały też spadek popularności tabletów, które nigdy nie były znaczącym źródłem odsłon, obecnie generują ich jedynie 3,2 proc.Dwa lata wcześniej 4,5 proc.


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
24 sierpnia 2017, 12:26
Witam! Może przez ostatnie 4 lata ludzie często przeglądali strony internetowe na smartfonach, co nie zmienia faktu, że na dużym ekranie (min. 17 cali) komputera stacjonarnego lub laptopa lepiej się przegląda, bo literki i wszelkiej maści obrazki są większe, przez co oko tak się nie męczy :oczy: . Patrząc w mały 5-ciocalowy ekranik smartfona nieraz musimy nieźle wytrzeszczać gały, żeby zobaczyć najdrobniejsze szczegóły...
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto