A A A

Smartfon z najcieńszymi ramkami na świecie

18 grudnia 2017, 10:00
Firma Sharp zapowiedziała, że kończy prace nad smartfonem, w którym ekran będzie wypełniał ponad 90 procent przedniego panelu.
Smartfon z najcieńszymi ramkami na świecie

W styczniu ma zadebiutować kolejny reprezentant serii Aquos, który będzie miał rekordowo cienkie ramki, a w efekcie jego ekran będzie zajmował ponad 90 procent powierzchni przedniej ściany. 

Czy taki wyścig ma w ogóle sens? Trzeba pamiętać, że "ideał", jakim jest smartfon posiadający ekran na całej przedniej ścianie mógłby być bardzo problematyczny w użytkowaniu, ponieważ ciężko byłoby go objąć dłonią w taki sposób, aby nie dotknąć przypadkowo wyświetlacza. 

Warto przypomnieć, że Sharp jest jednym z pierwszych producentów, którzy postawili na cienkie ramki. Co istotne, według wstępnych zapowiedzi, firma ma powrócić ze swoimi smartfonami na rynek europejski i to już niedługo, bo na początku 2018 roku.


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto