A A A

Smartfony Pixel mają certyfikat IP53

9 października 2016, 08:20
Smartfony Google Pixel mają jeszcze dodatkowy plus, o którym nie wspomniano podczas prezentacji zorganizowanej przez twórców Androida. O czym mowa?
Smartfony Pixel mają certyfikat IP53

Podczas oficjalnej prezentacji swoich tegorocznych smartfonów, Google nie wspomniało ani słowem o jakichkolwiek ponadprzeciętnych właściwościach obudowy. Było to o tyle dziwne, że przed premierą wiele się mówiło na temat przypuszczanych certyfikatów, jakie będą posiadały urządzenia z serii Pixel.

Dzień po premierze, firma z Mountain View poinformowała jednak, że jej najnowsze urządzenia spełniają normę IP53. Według oficjalnych wytycznych, oznacza to, że są odporne na pył, a także na "natryskiwanie wodą pod dowolnym kątem do 60° od pionu z każdej strony".

Na tle konkurencji, nie jest to jednak imponujące osiągnięcie. Samsung Galaxy S7 i Xperia XZ mogą pochwalić się normą IP68, która gwarantuje całkowitą ochronę przed pyłem i odporność na całkowite zanurzenie w wodzie na głębokości ponad 1 metra.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto