A A A

Smartfony będą ładowały się szybciej?

1 kwietnia 2014, 07:50
Japońscy badacze wyeliminowali dwie istotne wady baterii litowo-jonowych. Czy dzięki temu nasze smartfony będą ładować się szybciej?
Smartfony będą ładowały się szybciej?

Naukowcy z Uniwersytetu Tokijskiego stworzyli zupełnie nowy elektrolit do baterii litowo-jonowych. Z informacji opublikowanych w serwisie Phone Arena wynika, że jest on cztery razy bardziej skoncentrowany od powszechnie stosowanych elektrolitów.

Jest on również wysoce reaktywny, dzięki czemu baterie będą ładowały się nawet do 300 proc. szybciej, a to brzmi jak prawdziwy przełom. Ponadto wolniej się degraduje, co oznacza dłuższą żywotność ogniw.

Szybki postęp możemy dostrzec we wszystkich urządzeniach i maszynach, ale od dawna szerokim łukiem omija on baterie. Te wciąż wystarczają nam na kilka lub kilkanaście godzin pracy np. smartfona, a ładowanie trwa zdecydowanie zbyt długo.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto