A A A

Smartfony ładowane przez ultrabooki - bezprzewodowo!

14 sierpnia 2012, 08:35
Smartfony ładowane przez ultrabooki - bezprzewodowo!

Czy już w 2013 roku będziemy mogli ładować urządzenia elektroniczne stosując technologię bezprzewodową? Intel ma nadzieję, że tak.

DigiTimes donosi, że Intel kładzie duży nacisk na innowacyjność ultrabooków, czyli swojego autorskiego projektu smukłych komputerów mobilnych. Być może już w przyszłym roku posiadając nowoczesnego ultrabooka, smartfona naładujemy bezprzewodowo.

Technologia bezprzewodowego ładowania smartfonów z wykorzystaniem ultrabooków jest możliwa. Do realizacji niezbędna jest jednak obecność platformy giganta z Santa Clara. O ile wyposażenie komputera mobilnego w procesor Intela nie jest niczym niezwykłym, o tyle znalezienie odpowiedników w świecie smartfonów stanowi już poważniejsze wyzwanie.

Być może wkrótce jedyny smartfon w portfolio Intela - San Diego - stanie się matrycą do produkcji tego typu urządzeń przez inne firmy z branży IT. O wiele większym problemem są same koszty zastosowania technologii bezprzewodowego ładowania w urządzeniach mobilnych, które wciąż są za wysokie. Rzekomo z tego powodu technologii tej nie zastosował jeszcze w swoich gadżetach Samsung.

Jeżeli plotki dotyczące planów Intela okażą się prawdziwe, to zestaw ultrabook/smartfon z możliwością bezprzewodowego ładowania zostanie zaprezentowany w drugiej połowie 2013 roku.


Marcin Powęska
marcin.poweska@firma.interia.pl
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Poważna usterka standardu LTE
25 lutego 2020
Naukowcy z Niemiec informują o odkryciu poważnej luki w zabezpieczeniach sieci LTE, która może posłużyć do korzystania na koszt innych...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto