A A A

Smartfony przejmują kontrolę nad ruchem w internecie

2 grudnia 2019, 12:15
Coraz mniejszy ruch sieciowy generujemy z poziomu komputerów – zdecydowanie częściej wybieramy urządzenia mobilne.
Smartfony przejmują kontrolę nad ruchem w internecie

Na całym świecie widoczna jest tendencja wzrostowa, jeśli chodzi o wykorzystanie urządzeń mobilnych do generowania ruchu w sieci. Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Comscore użytkownicy smartfonów odpowiadają za aż 70% ruchu internetowego.

Raport z badań pokazuje, że 63% ruchu w sieci generowanego za pomocą smartfonów wiąże się z korzystaniem z aplikacji (np. WhatsApp, Facebook, Gmail), natomiast tylko 7% to przeglądanie stron WWW z poziomu telefonu komórkowego. Trendy pokazują, że surfowanie po sieci i wertowanie kolejnych zakładek stron internetowych przy użyciu smartfona to już „oldschool" – coraz większą rolę w aktywności cyfrowej zaczynają odgrywać aplikacje.

Przez ostatnie dwa lata nastąpił też znaczny spadek wykorzystania komputerów do przeglądania sieci – z 35% do 23%. Według prognoz trend ten będzie się nasilał. Smartfony są już łatwo dostępne, również cenowo, a do tego tak dobrze wyposażone, że prawdopodobnie za jakiś czas będziemy się posługiwać wyłącznie urządzeniami mobilnymi.

fot. Comscore

 

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Wyciekło 20 GB danych aktorek porno
20 stycznia 2020
Dziewczyny pozujące przed kamerkami udostępniały stronom, za pomocą których zarabiały, wiele swoich prywatnych danych, łącznie ze skanami...


TikTok rośnie w siłę
20 stycznia 2020
Aplikacja do tworzenia krótkich klipów wideo została w zeszłym roku zainstalowana ponad 700 milionów razy.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto