A A A

Smartfony przejmują kontrolę nad ruchem w internecie

2 grudnia 2019, 12:15
Coraz mniejszy ruch sieciowy generujemy z poziomu komputerów – zdecydowanie częściej wybieramy urządzenia mobilne.
Smartfony przejmują kontrolę nad ruchem w internecie

Na całym świecie widoczna jest tendencja wzrostowa, jeśli chodzi o wykorzystanie urządzeń mobilnych do generowania ruchu w sieci. Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Comscore użytkownicy smartfonów odpowiadają za aż 70% ruchu internetowego.

Raport z badań pokazuje, że 63% ruchu w sieci generowanego za pomocą smartfonów wiąże się z korzystaniem z aplikacji (np. WhatsApp, Facebook, Gmail), natomiast tylko 7% to przeglądanie stron WWW z poziomu telefonu komórkowego. Trendy pokazują, że surfowanie po sieci i wertowanie kolejnych zakładek stron internetowych przy użyciu smartfona to już „oldschool" – coraz większą rolę w aktywności cyfrowej zaczynają odgrywać aplikacje.

Przez ostatnie dwa lata nastąpił też znaczny spadek wykorzystania komputerów do przeglądania sieci – z 35% do 23%. Według prognoz trend ten będzie się nasilał. Smartfony są już łatwo dostępne, również cenowo, a do tego tak dobrze wyposażone, że prawdopodobnie za jakiś czas będziemy się posługiwać wyłącznie urządzeniami mobilnymi.

fot. Comscore

 

 


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto