A A A

Smartfony rosną jak na drożdżach

6 października 2014, 09:30
Smartfony wielkości tabletów. Serwis Phone Arena zestawił ze sobą największe telefony świata.
Smartfony rosną jak na drożdżach

Czym różni się smartfon od tabletu? Na pewno nie rozmiarem, ponieważ w sklepach można znaleźć 7-calowe telefony. A siedem cali to przekątna, która przez kilka lat wyznaczała umowną granicę pomiędzy tymi dwoma kategoriami urządzeń.

Pamiętam jak 4,3-calowy HTC HD2 wydawał się monstrualnie wielki i niewygodny w użytkowaniu. Nic dziwnego, w końcu w 2009 roku ekrany większości smartfonów nie przekraczały 3,7-cala. Dopiero później zaczęło przybywać rozmiarów 4,3 i większych.

Mam wrażenie, że sprawa wymknęła się spod kontroli. Producenci w swoich flagowych urządzeniach instalują wyświetlacze o przekątnych od 5,2 do 5,5 cala, które uniwersalne na pewno nie są, a smartfon z najwyższej półki powinien być przecież uniwersalny.

Istnieje również segment, który nie zna pojęcia "za duży ekran". Tam znajdziemy urządzenia 6- a nawet 7-calowe, czyli w rozmiarze najmniejszych tabletów.

Rekordzistą jest 7-calowy CoolPad Great God/Halo. Delikatnie mniejszą 6,95-calową przekątną ma Cube Talk 69. Hisense X1 proponuje 6,8 cala a Sony Xperia Z Ultra 6,44. Za nimi znalazły się skromniejsze 6,3-calowy Samsung Galaxy Mega 6.3, 6,1-caowy Huawei Ascend Mate 1 oraz 2 i 6-calowe Nokia Lumia 1520, Lumia 1320, Alcatel OneTouch Hero, LG G Flex czy Galaxy Mega 2.

 


Jakub Płaza / Informacja Prasowe
jakub.plaza@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto