A A A

Smartwatch dla sportowców

18 października 2013, 12:35
Smartwatch dla sportowców

Adidas zaprezentował miCoach SMART RUN – swój autorski smartwatch skierowany przede wszystkim do biegaczy.

Smartwatch Adidasa, w przeciwieństwie do produktów Samsunga czy Sony, jest gadżetem przeznaczonym specjalnie dla sportowców.

Adidas miCoach SMART RUN to autonomiczne urządzenie, nie wymagające do sprawnego działania połączenia ze smartfonem. Smartwatch wyposażono w 1,45-calowy dotykowy ekran TFT LCD pracujący w rozdzielczości 184 na 184 pikseli. Gadżet działa w oparciu o Androida 4.1.1 Jelly Bean.

Urządzenie jest wyposażone w różne predefiniowane tryby zasilania, różniące się częstością pobieranych danych o stanie zdrowia użytkownika. W trybie casual, w którym nie będą gromadzone żadne dane, miCoach SMART RUN działa jak zwyczajny zegarek. Bateria o pojemności 410 mAh pozwoli na 14 dni pracy z dala od gniazdka zasilania. Warto dodać, że pełne naładowanie akumulatora smartwatcha zajmuje niecałe 4 godziny. W trybie maratończyka, zegarek będzie przechwytywał dane co 5 sekund. Bateria pozwoli na 8 godzin takiego użytkowania. W najbardziej wymagającym, trybie treningowym, dane użytkownika będą pobierane co sekundę - maksymalnie przez 4 godziny.

Smartwatch Adidasa ma GPS, akcelerometr i optyczny sensor rytmu bicia serca od Mio. Gadżet może odmierzać ilość kroków, rytm bicia serca, szybkość poruszania się czy przebyty dystans. miCoach SMART RUN zasugeruje, kiedy trenujący użytkownik powinien przyspieszyć, a w jakich sytuacjach odpuścić. Dzięki złączu Bluetooth, sprzęt można połączyć z zestawem słuchawkowym. Na wbudowanym dysku znajdą się 3 lub 4 GB pamięci na muzykę.

Adidas miCoach SMART RUN ma wbudowany moduł WiFi, który pozwala na błyskawiczne przesłanie gromadzonych danych na inne urządzenie. Smartwatch jest wykonany z trwałych materiałów - magnezowo-stalowej obudowy i silikonowego paska. Powierzchnia ekranu jest chroniona przez warstwę Gorilla Glass.

"Naszym celem nie jest sam smartwatch, a najinteligentniejszy zegarek biegacza. Kiedy uprawiasz jakiś sport, nie chcesz mieć zbyt wielu gadżetów. Tylko to, co niezbędne" - powiedział Paul Gaudio, przedstawiciel Adidasa.

Smartwatch Adidasa będzie sprzedawany za 399 dol.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto