A A A

Snapchat zachęca do głosowania

7 sierpnia 2020, 13:10
Znana aplikacja, która do tej pory służyła głównie rozrywce, teraz chce zachęcić młodych Amerykanów do głosowania w nadchodzących wyborach prezydenckich.
Snapchat zachęca do głosowania

Aby młodzi oddali głos

Snapchat chce skorzystać ze swego potencjału i dotrzeć do młodych wyborców. W tym celu firma wprowadza nowy zestaw narzędzi edukacyjnych, które mają im pomóc w przygotowaniu się do głosowania. Mogą oni skorzystać ze specjalnie opracowanych przewodników informacyjnych. Mogą także zobaczyć, jak wygląda sama karta do głosowania. Snapchat będzie także przypominał użytkownikom w dniu ich 18. urodzin o możliwości zarejestrowania się na liście wyborców. Będzie to można zrobić bezpośrednio z aplikacji. Aktualizacje zostaną wprowadzone we wrześniu br. i zostaną już na stałe.

 

Pomysł zdał egzamin

To nie pierwszy raz, gdy Snapchat zachęca swoich użytkowników do głosowania. Już w 2018 r. program ułatwił Amerykanom rejestrację w wyborach do Kongresu. Z aplikacji mogli oni bezpośrednio przejść do witryny, na której prowadzona była rejestracja. Z tej opcji skorzystało wtedy ponad 418 tys. osób. Snapchat uruchomił także specjalny filtr do zdjęć, promujący dzień rejestracji wyborców.

fot. Snapchat

 


Dominika Gorgosz
Tagi: Snapchat
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Pierwszy iPhone
24 września 2020
Tym razem na pożółkłych kartkach gości pierwszy smartfon wyprodukowany przez Apple'a.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto