A A A

Sonos wygrał z Google’em

10 stycznia 2022, 11:00
Producent inteligentnych głośników zwyciężył w sporze o patent z gigantem big tech.
Sonos wygrał z Google’em

Licencja na głośniki

Amerykańska Komisja Handlu Międzynarodowego (ITC) orzekła, że Google nie może sprzedawać w Stanach Zjednoczonych swoich głośników i innych produktów objętych patentami należącymi do firmy Sonos.

Według ITC Google sprzedając inteligentne głośniki i pozostałe wyroby technologii domowych narusza pięć patentów należących do Sonosa. Rozwiązania zastrzeżone przez tę firmę dotyczą nagłośnienia wielu pomieszczeń i synchronizacji źródeł dźwięku w zakresie głośności w wielu strefach. Sonos za własny system otrzymał nagrodę na targach CES w 2005 roku.

Przedstawiciele Google'a oświadczyli, że firma nie zgadza się z decyzją ITC i zamierza dalej walczyć z Sonosem o prawa do sprzedaży w USA inteligentnych systemów nagłaśniających. Oprócz tego koncern stwierdził, że ma już przygotowane wersje systemów, które nie naruszają patentów Sonosa.

Eddie Lazarus, dyrektor prawny Sonosa powiedział, że „istnieje możliwość, że Google będzie w stanie obniżyć lub wyeliminować cechy produktu w sposób, który ominie zakaz importu (sprzedaży w USA)".

„Alternatywnie Google może – tak jak zrobiły to już inne firmy – zapłacić uczciwą opłatę licencyjną za technologie, które wykorzystał" – stwierdził również Lazarus.

fot. Sonos


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto