A A A

Sony - aparat wbudowany w szkło kontaktowe

20 lutego 2017, 07:20
Jak donosi portal CNET, Sony opatentowało soczewkę kontaktową, która zamiast poprawiać wzrok, albo rozszerzać pole widzenia o elementy AR, jest w stanie rejestrować obraz.
Sony - aparat wbudowany w szkło kontaktowe

Wynalazek nad którym pracują Japończycy mógłby zrewolucjonizować rynek technologiczny i dać ogrom nowych możliwości. Po założeniu soczewki, użytkownik zobaczy interfejs, po którym będzie mógł poruszać się za pomocą mrugnięć. Soczewka kontaktowa posiada wbudowane czujniki, mogące odróżnić przymusowe mrugnięcie od celowego. W strukturę soczewki ma być wszczepiony organiczny elektroluminescencyjny wyświetlacz, a za jego zasilanie odpowiadać będzie materiał piezoelektryczny, pozyskujący energię z mrugnięć.

Urządzenie będzie mogło wychwytywać i przechowywać obraz na wbudowanym nośniku o niewielkiej pojemności, a także cyfrowo go przybliżać. Fotografie początkowo nie będą zapewne zbyt dobrej jakości, ale sam fakt, że będą wykonywane "okiem", zachwyca i intryguje.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
20 lutego 2017, 08:24
Witam! Szkoda, że nie wymyślili takiego wynalazku 2 w 1 (poprawa wzroku + aparat) :oczy: . Uważam jednak, że taki wynalazek, to raczej dobry jest dla detektywów, takich jak w programach "Detektywi w akcji" czy "Zdrady". Zwykłemu Kowalskiemu taka soczewka się raczej nie przyda. Bo i po co? Przeciętnemu Kowalskiemu wystarczy kompaktowa cyfrówka, albo aparat w smartfonie :jezor: .
Najnowsze aktualności

Nowy trojan w sklepach online
7 grudnia 2021
Złośliwe oprogramowanie NiginRAT ukrywa się jako legalny proces nginx na serwerach platform handlu elektronicznego.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto