A A A

Sony Alfa 77 II - przepuszczalnym lustrem

5 maja 2014, 07:10
Sony pokazało aparat Alfa 77 II, czyli następcę lustrzanek Alfa 77 oraz Alfa 700.
Sony Alfa 77 II - przepuszczalnym lustrem

Najnowsza konstrukcja Sony wyposażona została w 24,3-megapikselowy przetwornik obrazu Exmor CMOS o zakresie czułości 100 - 25 600 ISO oraz w procesor obrazu BIONZ X. Aparat może wykonywać zdjęcia seryjne z szybkością do 12 kl./s oraz nagrywać filmy Full HD 50p i 25p w formacie AVCHD 2.0. Kadrowanie umożliwia wizjer XGA OLED Tru-Finder o rozdzielczości 2 360 000 punktów lub uchylny 3-calowy wyświetlacz LCD. Łączność z urządzeniami zewnętrznymi zapewniają z kolei technologie NFC i Wi-Fi. Wszystko to zamknięto w magnezowej obudowie z uszczelnieniem chroniącym przed wilgocią i pyłem.

Największą z nowości jest jednak oparty na detekcji fazy 79-polowy system AF z 15 polami krzyżowymi w środkowej części czujnika i centralnie umieszczonym polem F2,8, które ma zagwarantować nastawianie ostrości przy fotografowaniu obiektywami o dużej jasności, do F2,8 włącznie. Za analizę danych pomiarowych z 79 pól ostrości odpowiada nowy algorytm AF, który poza informacjami z czujnika AF wykorzystuje również dane o położeniu fotografowanych obiektów i na tej podstawie przewiduje ich ruchy. Dokładność nastawiania ostrości można zwiększyć, włączając funkcję śledzenia ostrości (Lock-on AF), która identyfikuje obiekty na podstawie ich koloru i położenia w kadrze.

W nowym modelu wprowadzono zestaw rozwiązań dla zaawansowanych filmowców. Należą do nich trzy poziomy śledzenia ostrości, funkcja wyświetlania wzoru zebry oraz mierniki poziomu dźwięku. Całości dopełnia wyjście „czystego" sygnału HDMI, służące do podglądu obrazu na podłączonym monitorze lub do zapisu obrazu na zewnętrznym urządzeniu nagrywającym.

Aparat można już zamawiać na stronie www.sony.pl, a jego sprzedaż rozpocznie się w Europie od lata 2014 r. Cena urządzenia nie jest jeszcze znana.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto