A A A

Sony Alfa 7S II - aparat z 409 600 ISO

11 września 2015, 14:00
Sony zapowiedziało premierę nowego aparatu z serii Alfa 7. Sprzęt o nazwie 7S II będzie się wyróżniał m.in. za sprawą wyjątkowo wysokiej czułości, sięgającej wartości aż 409 600 ISO.
Sony Alfa 7S II - aparat z 409 600 ISO

Nowy aparat firmy Sony wyposażony został w pełnoklatkową matrycę Exmor CMOS o rozdzielczości 12,2 megapikseli, procesor obrazu BIONZ X oraz 5-kierunkowy system stabilizacji obrazu. Urządzenie może zapisywać obrazy z czułością od 50 do 409 600 ISO, fotografować seryjnie z szybkością do 5 klatek na sekundę i nagrywać filmy 4K w tempie 120 klatek na sekundę przy przepływności 100 Mb/s. Materiał wideo rejestrowany jest przez wszystkie piksele matrycy bez łączenia ich w grupy. Uzyskany w ten sposób materiał można następnie odtwarzać w 4-/5-krotnie zwolnionym tempie, w rozdzielczości Full HD. Aparat pozwala także wewnętrznie rejestrować materiał do wyświetlenia w 4-/5-krotnie zwolnionym tempie i odtwarzać go na wbudowanym ekranie.

Funkcjonalność przy filmowaniu zwiększają dodatkowo nowe profile: S Gamut3.Cine/S-Log3 i S-Gamut3/S-Log3. Zapewniany przez nie szeroki zakres dynamiki ułatwia późniejszą korekcję kolorów. Po wybraniu trybu gamma S-Log3 aparat odznacza się tolerancją naświetlenia, będącą odpowiednikiem 14-stopni przysłony. Urządzenie obsługuje również przestrzeń barw S-Gamut i krzywą S-Log2, popularne wśród operatorów kamer filmowych i wideo. Nowością jest funkcja Gamma Display Assist. Pozwala ona użytkownikowi podglądać obraz i sprawdzać obraz w czasie nagrywania z użyciem krzywej S-Log. Udoskonalono ponadto funkcję Zebra, która zapewnia teraz pełniejszą kontrolę.

Ulepszenia objęły także system AF (tworzy go 169 pól) oraz wizjer XGA OLED Tru-Finder o współczynniku powiększenia 0,78x. Alfa 7S II jest także wyposażona w technologie Wi-Fi i NFC. Do obsługi wszystkich funkcji można używać aplikacji Sony PlayMemories Mobile, dostępnej w wersji na systemy Android i iOS.

Całość zamknięta została w korpusie ze stopu magnezu, w którym na nowo zaprojektowano uchwyt i przycisk spustu migawki.

Aparat pojawi się w Europie w listopadzie 2015 w cenie ok. 3400 euro.

 


PC Format / Informacja prasowa
Tagi: aparaty, Sony
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto