A A A

Sony BRAVIA ZD9 debiutuje na polskim rynku

14 września 2016, 07:30
Firma Sony ogłosiła wprowadzenie telewizorów z serii Z na polski rynek. Wśród nich znajduje się model BRAVIA ZD9, który reprezentuje prawdziwą japońską szkołę telewizorów.
Sony BRAVIA ZD9 debiutuje na polskim rynku

Rodzina telewizorów z serii Z to hołd oddany prostocie i minimalizmowi tradycyjnego, japońskiego wzornictwa. Główną inspirację do zaprojektowania telewizorów z serii Z stanowiły klasyczne japońskie elementy architektury oraz konserwatywne formy kompozycyjne, takie jak maty tatami czy okienka yukimi-mado. Brak widocznych przewodów, dzięki specjalnej konstrukcji podstawy, oraz oryginalna obudowa wykonana na kształt tradycyjnych, japońskich drzwi shoji podkreślają ład i harmonię. Odzwierciedlają porządek świata, w którym wszystko ma swoje miejsce. Taką filozofię projektowania można określić japońskim słowem wabi, w wolnym przekładzie oznaczającym "prostotę cichego życia".

Telewizory korzystają z szeregu technologii, takich jak procesor obrazu 4K HDR Processor X1 Extreme i autorski system podświetlenia Backlight Master Drive.

Telewizory z serii Z dostępne są w 21 sklepach Sony Centre w Polsce, w rozmiarze 65 oraz 75 cali.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto