A A A

Sony Ericsson podziękuje Symbianowi

27 września 2010, 12:09
Sony Ericsson podziękuje Symbianowi

Aldo Liguori z Sony Ericssona, w wywiadzie udzielonym serwisowi Business Week, powiedział, że reprezentowana przez niego marka nie będzie już wypuszczać telefonów z Symbianem na pokładzie.

„Obecnie nie planujemy tworzenia nowych produktów opartych na systemie operacyjnym lub standardach Fundacji Symbiana” – powiedział Liguori. Firma chce się skupić teraz przede wszystkim na smartfonach działających pod kontrolą Androida. Niewykluczone, że w przyszłości pojawią się również modele oparte na Windows Phone 7.

Takie posunięcie szwedzko-japońskiego producenta może okazać się sporym ciosem dla Symbiana. Swojemu idolowi wciąż wierna pozostaje Nokia - najczęściej kojarzona z tym systemem operacyjnym.

Foto: stock.xchng / nion


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Indie zakazały aplikacji TikTok
21 kwietnia 2019
Indyjski rząd nakazał Apple oraz Google zbanować aplikację TikTok w swoich sklepach z aplikacjami. Powód? Wykorzystywanie jej przez dzieci i...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto