A A A

Sony Ericsson podziękuje Symbianowi

27 września 2010, 12:09
Sony Ericsson podziękuje Symbianowi

Aldo Liguori z Sony Ericssona, w wywiadzie udzielonym serwisowi Business Week, powiedział, że reprezentowana przez niego marka nie będzie już wypuszczać telefonów z Symbianem na pokładzie.

„Obecnie nie planujemy tworzenia nowych produktów opartych na systemie operacyjnym lub standardach Fundacji Symbiana” – powiedział Liguori. Firma chce się skupić teraz przede wszystkim na smartfonach działających pod kontrolą Androida. Niewykluczone, że w przyszłości pojawią się również modele oparte na Windows Phone 7.

Takie posunięcie szwedzko-japońskiego producenta może okazać się sporym ciosem dla Symbiana. Swojemu idolowi wciąż wierna pozostaje Nokia - najczęściej kojarzona z tym systemem operacyjnym.

Foto: stock.xchng / nion


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Usprawnione Mapy Google'a
18 października 2019
Google ułatwia raportowanie utrudnień w ruchu drogowym oraz dodaje nową funkcję do aplikacji Mapy w wersji na urządzenia z systemem iOS.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto