A A A

Sony Ericsson powraca

20 lutego 2018, 12:00
Sony ponownie nawiązało współpracę z Ericssonem. Owocem ich współpracy nie mają być jednak nowe telefony, a inteligentne opaski z wbudowanym glukometrem.
Sony Ericsson powraca

Akcesoria mają być przeznaczone głównie diabetyków. Dzięki prostej konstrukcji ich noszenie nie będzie uciążliwe, a informacja o bieżącym stężeniu glukozy we krwi może okazać się zbawienna.

Urządzenia są w stanie śledzić poziom cukru we krwi użytkownika, ale też jego aktywność, sen i tętno.. Opaski mają być wyposażone w moduł LTE-M / Cat-M1 firmy Altair, co pozwoli na autonomiczne połączenie z siecią.

"Prototyp opaski na rękę jest jednym z dowodów na to, że za pomocą nowych technologii można znacząco poprawić jakość życia" - powiedział Izumi Kawanishi, dyrektor Sony Mobile. "Wybraliśmy zestaw Altair ALT1210, który oferuje bezkonkurencyjnie niskie zużycie energii, a jego niewielki rozmiar pozwala zmieścić go w opasce na rękę".

Według nieoficjalnych informacji, pierwszą opaskę możemy zobaczyć już targach MWC w Barcelonie, które odbędą się pod koniec lutego.


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
dawidsab
dawidsab
20 lutego 2018, 18:44
Witam! Jak przeczytałem nagłówek "Sony Ericsson powraca", to pomyślałem, że istotnie - powracają z budżetowymi telefonami. Fajnie by było, gdyby pojawiła się jakaś budżetowa seria od "Sony", ale z lepszymi parametrami niż "Xperia L1". Jednak rozwiązania dla diabetyków to też dobry pomysł ;) . Przynajmniej nie trzeba się będzie kłuć, żeby zbadać poziom cukru we krwi.
Najnowsze aktualności

Hakerzy w słusznej sprawie
16 lutego 2019
Po nietypowe rozwiązanie sięgnął szwajcarski rząd. Świadomie zaprosił do ataku profesjonalnych hakerów, który mają „przetestować”...


Google stworzy własne procesory
15 lutego 2019
Google poszukuje inżynierów do projektu gChips – zatrudnione osoby mają zajmować się produkcją i projektowaniem autorskich układów.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto