A A A

Sony Ericsson powraca

20 lutego 2018, 12:00
Sony ponownie nawiązało współpracę z Ericssonem. Owocem ich współpracy nie mają być jednak nowe telefony, a inteligentne opaski z wbudowanym glukometrem.
Sony Ericsson powraca

Akcesoria mają być przeznaczone głównie diabetyków. Dzięki prostej konstrukcji ich noszenie nie będzie uciążliwe, a informacja o bieżącym stężeniu glukozy we krwi może okazać się zbawienna.

Urządzenia są w stanie śledzić poziom cukru we krwi użytkownika, ale też jego aktywność, sen i tętno.. Opaski mają być wyposażone w moduł LTE-M / Cat-M1 firmy Altair, co pozwoli na autonomiczne połączenie z siecią.

"Prototyp opaski na rękę jest jednym z dowodów na to, że za pomocą nowych technologii można znacząco poprawić jakość życia" - powiedział Izumi Kawanishi, dyrektor Sony Mobile. "Wybraliśmy zestaw Altair ALT1210, który oferuje bezkonkurencyjnie niskie zużycie energii, a jego niewielki rozmiar pozwala zmieścić go w opasce na rękę".

Według nieoficjalnych informacji, pierwszą opaskę możemy zobaczyć już targach MWC w Barcelonie, które odbędą się pod koniec lutego.


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
20 lutego 2018, 18:44
Witam! Jak przeczytałem nagłówek "Sony Ericsson powraca", to pomyślałem, że istotnie - powracają z budżetowymi telefonami. Fajnie by było, gdyby pojawiła się jakaś budżetowa seria od "Sony", ale z lepszymi parametrami niż "Xperia L1". Jednak rozwiązania dla diabetyków to też dobry pomysł ;) . Przynajmniej nie trzeba się będzie kłuć, żeby zbadać poziom cukru we krwi.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto