A A A

Sony HMZ-T3W - zamiast Oculus Rift

3 września 2013, 14:15
Sony HMZ-T3W  - zamiast Oculus Rift
Nowe okulary projekcyjne HMZ-T3W Sony będzie można nabyć od listopada 2013 r.

Czytaj więcej na http://nt.interia.pl/raport-ifa2013-elektronika/ifa2013/news-nowe-okulary-projekcyjne-sony-hmz-t3w,nId,1020797?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

W listopadzie na rynku pojawią się okulary projekcyjne stworzone z myślą - jak twierdzi Sony - o kinomanach i graczach. Mowa o Sony HMZ-T3W.

Po ich założeniu można poczuć się jak w dużej, prywatnej sali kinowej: wrażenie jest bowiem takie, jak przy oglądaniu 750-calowego (19 m) ekranu kinowego z odległości 20 metrów. Okulary współpracują z szerokim wachlarzem urządzeń — konsolami do gier, komputerami, smartfonami i innymi urządzeniami mobilnymi. Można ich używać do oglądania filmów, grania i posługiwania się aplikacjami. Okulary nie wymagają zasilania z gniazdka sieciowego: moduł akumulatora zapewnia zapas energii na wiele godzin oglądania filmów lub grania. Dzięki łączu MHL, podczas oglądania lub gry możliwe jest nawet ładowanie akumulatora w podłączonym smartfonie albo tablecie.

Okulary są wyposażone w elastyczne paski, które dopasowują się do głowy oglądającego. Nacisk na głowę zmniejsza duży, miękki wspornik, a całości dopełnia system regulacji soczewek, ułatwiający uzyskanie optymalnego, przyjemnego dla oczu obrazu. -- Ważną nowością okularów HMZ-T3W jest bezprzewodowy system łączności WirelessHD. Uwalnia on użytkownika od ograniczających swobodę kabli i od konieczności siedzenia w pobliżu komputera lub kina domowego. Sygnał wideo HD bez kompresji oraz cyfrowy dźwięk transmitowane są z niemal zerowym opóźnieniem.

Okulary projekcyjne korzystają także z 7.1-kanałowego dźwięku przestrzennego i są dostarczane w komplecie ze słuchawkami dousznymi z 16-milimetrowymi przetwornikami akustycznymi, ale można do nich również podłączyć własne, ulubione słuchawki.

Sony HMZ-T3W mają także przydać się graczom. Jak zapewnia Sony, szybkość działania okularów eliminuje irytujące opóźnienia w wyświetlaniu obrazu. Specjalny przycisk pozwala na zwiększenie kontrastu i uwydatnienie zarysów obiektów. Funkcja ta przydaje się w bardzo wielu gatunkach gier, nie tylko "strzelankach", lecz również na przykład w wyścigach samochodowych. Nie ma również obaw o kłopoty ze znalezieniem właściwego klawisza: okulary przypominają nieco samochodowe lusterko wsteczne i dają możliwość swobodnego spoglądania w dół na klawiaturę i mysz komputera.

Nowe okulary projekcyjne HMZ-T3W Sony będzie można nabyć od listopada 2013 r.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto