A A A

Sony Mobile szykuje zwolnienia

2 maja 2019, 12:00
Najnowsze raporty potwierdzają słabą sprzedaż smartfonów Sony. Producent może szykować zwolnienia w swoim dziale odpowiedzialnym za urządzenia mobilne.
Sony Mobile szykuje zwolnienia

Sprzedaż smartfonów Sony w pierwszym kwartale 2018 osiągnęła 6,5 miliona sztuk. Dla porównania, w tym samym okresie w 2017 roku wyniosła 13,5 miliona - dokładnie dwa razy więcej niż obecnie. W 2019 roku Sony miało sprzedać nieco ponad milion smartfonów. Wyniki mogą więc martwić.

W związku z zaistniałą sytuacją japońska firma będzie szykowała zwolnienia oraz redukcję pracowników w dziale mobilnym - aż o 50%. Firmy analityczne szacują, iż pracę straci około 2000 osób.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na potwierdzenie tej informacji.


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
ptrick
ptrick
8 maja 2019, 13:02
Compacty to przerośnięte kobyły? Jakoś mi się nie wydaje. Chyba, że piszesz o Xperii 4, która "podobno" ma być kontynuacją compactów, ale nigdzie nie ma na ten temat oficjalnej informacji, są jedynie artykuły w kółko pokazujące ten sam obrazek i powtarzające ten sam tekst.
avatar
h0uek
7 maja 2019, 21:19
Z "compactów" zrobili przerośnięte kobyły, by wreszcie ubić tę niszę. A ta się nagle okazuje światowym zapotrzebowaniem z produktami pierwszej potrzeby dla znudzonych użytkowników desek do krojenia mięsa, którzy "małe jest piękne" odkrywają ze stale rosnącym zdziwieniem. Same flagowce natomiast rozczarowały specyfikacją vs ich cena. Nic dziwnego, że Sony cieniutko przędzie.
ptrick
ptrick
4 maja 2019, 11:46
Nie żeby coś, ale emeryci i renciści Dawidzie to zdecydowana mniejszość na świecie. Jakoś taki Apple nie ma problemów ze sprzedażą. Co roku sprzedaje ogromne ilości telefonów, a najtańszy iphone kosztuje zwykle więcej, niż najdroższa xperia.
avatar
~Anonim
4 maja 2019, 06:21
Witam! W sumie, to się nie dziwię. Większość ich smartfonów kosztuje tyle, że przeciętnego emeryta/rencisty nie stać na zakup takowych. Jedynie wyjątek stanowi "SONY Xperia L1", ale ten z kolei ma słabe recenzje :oczy: . Dobry produkt (w mojej ocenie) to taki, na zakup którego stać każdego (zarówno milionera, jak i emeryta/rencistę mającego zaledwie kilkaset złotych renty/emerytury) :jezor: .
Najnowsze aktualności


Spotify na iOS-a w nowym wydaniu
28 lutego 2020
Z odświeżonej apki mobilnej Spotify można korzystać w urządzeniach z systemem iOS. Jest znacznie lepsza niż poprzednia wersja.


Narasta spór rządu USA z Huawei
28 lutego 2020
Trwa konflikt na temat bezpieczeństwa cybernetycznego pomiędzy administracją rządu USA w firmą Huawei. Nie pomagają próby dyplomatycznego...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto