A A A

Sony, Toshiba i Hitachi łączą siły

1 września 2011, 15:36
Sony, Toshiba i Hitachi łączą siły

Sony, Toshiba i Hitachi potwierdziły połączenie swych sił w branży mobilnych ekranów ciekłokrystalicznych LCD.

Jak informuje Financial Times, trzy koncerny postanowiły połączyć siły ze względu na coraz mocniej rozwijający się konkurencyjny rynek zarówno koreański jak i tajwański. Takie firmy jak LG Display i Samsung Mobile Display z każdym dniem przejmują coraz więcej dochodowego rynku mobilnych wyświetlaczy.

Nowa spółka mająca powstać do końca 2012 roku pod nazwą Japan Display będzie w 70% własnością państwowego funduszu Innovation Network Corporation. Ten zainwestował w transakcję ponad 2.6 miliarda dolarów. Reszta udziałów przypadnie pomiędzy trzy koncerny.

Jeśli wszystko pójdzie po myśli Japończyków, nowostworzona firma ma szansę kontrolować blisko 20% produkcji paneli LCD na świecie i stać się ich największym dotychczasowym producentem.


Krzysztof Mocek
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nowa seria obudów Cooler Master
21 marca 2019
Nowa seria obudów komputerowych firmy Cooler Master rozpoczyna swoje rynkowe istnienie od dwóch modeli: NR400 i NR600. Obydwa odziedziczyły...


Xiaomi Redmi 7 zaprezentowany
20 marca 2019
Chiński producent oficjalnie pokazał nowe urządzenie ze średniej półki cenowej. Co ma do zaoferowania Xiaomi Redmi 7?

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto