A A A

Sony, Toshiba i Hitachi łączą siły

1 września 2011, 15:36
Sony, Toshiba i Hitachi łączą siły

Sony, Toshiba i Hitachi potwierdziły połączenie swych sił w branży mobilnych ekranów ciekłokrystalicznych LCD.

Jak informuje Financial Times, trzy koncerny postanowiły połączyć siły ze względu na coraz mocniej rozwijający się konkurencyjny rynek zarówno koreański jak i tajwański. Takie firmy jak LG Display i Samsung Mobile Display z każdym dniem przejmują coraz więcej dochodowego rynku mobilnych wyświetlaczy.

Nowa spółka mająca powstać do końca 2012 roku pod nazwą Japan Display będzie w 70% własnością państwowego funduszu Innovation Network Corporation. Ten zainwestował w transakcję ponad 2.6 miliarda dolarów. Reszta udziałów przypadnie pomiędzy trzy koncerny.

Jeśli wszystko pójdzie po myśli Japończyków, nowostworzona firma ma szansę kontrolować blisko 20% produkcji paneli LCD na świecie i stać się ich największym dotychczasowym producentem.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto