A A A

Sony i kaseta o pojemności 3700 płyt Blu-ray

5 maja 2014, 06:40
Sony stworzyło nośnik pamięci o kosmicznej pojemności 185 terabajtów - to mniej więcej tyle danych, ile zmieści się na 3700 płyt Blu-ray.
Sony i kaseta o pojemności 3700 płyt Blu-ray

Dlaczego kaseta magnetyczna? Tego typu nośniki są nadal wykorzystywane przez niektóre agencje rządowe lub wielkie firmy do przechowywania danych. Nie jest to produkt przeznaczony dla Kowalskiego. Sony udało się opracować technologię, która umożliwia umieszczenie 148 GB danych na powierzchni 2,54 cm kwadratowego (1 cal). Może nie brzmi to spektakularnie (karty microSD mają podobną pojemność), ale pamiętajmy, że kaseta magnetyczna to zwój, stąd i suma pojemności wynosząca 185 TB.

Nie mamy raczej co liczyć na komercyjne wdrożenie tego produktu dla konsumentów. Zresztą, stare magnetofony chyba nie "pociągną" takiej kasety.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto