A A A

Sony na celowniku organów antymonopolowych

28 października 2009, 13:14
Sony na celowniku organów antymonopolowych

Amerykańskie organy antymonopolowe wzięły pod lupę firmę Sony. Urzędnicy zastanawiają się czy doszło do naruszenia przepisów antymonopolowych przez japońską firmę, jeśli chodzi o działalność Sony na rynku napędów optycznych.

Sony Optiarc America zajmuje się dostawą napędów optycznych, płyt DVD, CD-ROM, CD-R, czy też dysków Blu-ray. Jak na razie firma Sony nie chce zdradzić, które z produktów są sprawdzane, ale nieoficjalnie mówi się, że sprawa rozchodzi się o Blu-ray. Urzędników i analityków niepokoją wysokie ceny pły Blu-ray, zważywszy, że ta technologia jest dostępna na rynku już od trzech lat.

Bardzo możliwie, że Sony specjalnie utrzymuje ceny Blu-ray na wysokim poziomie, zwłaszcza, że niebieski laser już dawno temu zostawił w tyle format DVD-HD.
Nie od dzisiaj wiadomo, że Sony zainwestowało ogromne środki na rozwój i promocję technologii Blu-ray, ale cała inwestycja nie zwróciła się tak szybko, jak zakładano na początku.

Niewykluczone, że śledztwa - takie jak te w USA, zostaną przeprowadzone także w innych krajach. Jak na razie pozostaje czekać na antymonopolowe dochodzenie i informacje w tej sprawie.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto