A A A

Sony planuje skupić się na 4K rezygnując z OLED

20 maja 2014, 07:00
Sony postanowiło wycofać się z rynku telewizorów OLED, oddając pola LG i Samsungowi.
Sony planuje skupić się na 4K rezygnując z OLED

Japoński gigant elektroniki szuka oszczędności - zatem taka decyzja rzeczywiście nie zaskakuje. Teraz Sony skupi się na produkcji i promocji telewizorów 4K w technologii LED LCD.

Pomimo jakości oferowanej przez OLED, nic nie wskazuje na to, aby telewizory korzystające z tego rozwiązania stały się popularne w najbliższym czasie. Głównym tego powodem jest ich wysoka cena.

Czym jest OLED?

OLED (ang. Organic Light-Emitting Diode) to dioda elektroluminescencyjna (LED) wytwarzana ze związków organicznych. Ekrany powstałe w technologii OLED wydzielają samoistne światło, dzięki czemu nie wymagają podświetlenia. Dzięki temu oglądający otrzymuje perfekcyjny współczynnik kontrastu (nawet 1 000 000:1) oraz idealną czerń (kolor czarny jest rzeczywiście "czarny"). Takie rozwiązanie sprawia, że ekrany OLED-owie - przynajmniej teoretycznie - biją na głowę ekrany LCD z podświetlaniem LED oraz telewizory plazmowe.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto