A A A

Sony potwierdza pogłoski na temat konsoli

8 stycznia 2020, 17:05
Sony nie zdecydowało się pokazać podczas targów CES 2020 swojej nowej konsoli, za to zaprezentowała logo urządzenia i potwierdziła część krążących w sieci plotek.
Sony potwierdza pogłoski na temat konsoli

Podczas targów CES 2020 nie doczekaliśmy się niestety oficjalnej prezentacji konsoli PlayStation 5. Sony, w odróżnieniu od Microsoftu, zwleka z pokazaniem swojej nowej konsoli, więc oczekujący nowych informacji fani musieli zadowolić się oficjalnym logo (widocznym powyżej) oraz potwierdzeniem większości krążących w internecie plotek.

Najważniejsza jest obecność dysku SSD, który dzięki szybszemu odczytowi danych pozwoli na zmniejszenie rozmiarów gier oraz brak konieczności dublowania części plików. Sony zaprzeczyło też pogłoskom o braku wsparcia dla ray tracingu – nowy produkt ma wesprzeć tę technologię. Do konsoli trafi też napęd Blu Ray w wariancie Ultra HD (co mocno poprawi jakość filmów odtwarzanych w 4K), a podstawowym trybem dźwięku będzie przestrzenne 3D Audio.

Potwierdziło się również, że nowy kontroler DualShock 5 zaoferuje bardziej zaawansowaną haptykę, która pozwoli wzbogacić interakcję i zróżnicować odczucia gracza podczas trzymania pada. W poprzedniej generacji całość bazowała po prostu na zwykłych silniczkach, powodujących wibrację za sprawą doczepionej do nich niezrównoważonej masy. Teraz będzie to dużo bardziej zaawansowane.

Sony obiecuje, że sprzęt zadebiutuje w 2020 roku podczas okresu przedświątecznego. Nie wiadomo jeszcze, ile będzie kosztować PlayStation 5.

fot. Sony

 


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto