A A A

Sony potwierdza pogłoski na temat konsoli

8 stycznia 2020, 17:05
Sony nie zdecydowało się pokazać podczas targów CES 2020 swojej nowej konsoli, za to zaprezentowała logo urządzenia i potwierdziła część krążących w sieci plotek.
Sony potwierdza pogłoski na temat konsoli

Podczas targów CES 2020 nie doczekaliśmy się niestety oficjalnej prezentacji konsoli PlayStation 5. Sony, w odróżnieniu od Microsoftu, zwleka z pokazaniem swojej nowej konsoli, więc oczekujący nowych informacji fani musieli zadowolić się oficjalnym logo (widocznym powyżej) oraz potwierdzeniem większości krążących w internecie plotek.

Najważniejsza jest obecność dysku SSD, który dzięki szybszemu odczytowi danych pozwoli na zmniejszenie rozmiarów gier oraz brak konieczności dublowania części plików. Sony zaprzeczyło też pogłoskom o braku wsparcia dla ray tracingu – nowy produkt ma wesprzeć tę technologię. Do konsoli trafi też napęd Blu Ray w wariancie Ultra HD (co mocno poprawi jakość filmów odtwarzanych w 4K), a podstawowym trybem dźwięku będzie przestrzenne 3D Audio.

Potwierdziło się również, że nowy kontroler DualShock 5 zaoferuje bardziej zaawansowaną haptykę, która pozwoli wzbogacić interakcję i zróżnicować odczucia gracza podczas trzymania pada. W poprzedniej generacji całość bazowała po prostu na zwykłych silniczkach, powodujących wibrację za sprawą doczepionej do nich niezrównoważonej masy. Teraz będzie to dużo bardziej zaawansowane.

Sony obiecuje, że sprzęt zadebiutuje w 2020 roku podczas okresu przedświątecznego. Nie wiadomo jeszcze, ile będzie kosztować PlayStation 5.

fot. Sony

 


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Wyciekło 20 GB danych aktorek porno
20 stycznia 2020
Dziewczyny pozujące przed kamerkami udostępniały stronom, za pomocą których zarabiały, wiele swoich prywatnych danych, łącznie ze skanami...


TikTok rośnie w siłę
20 stycznia 2020
Aplikacja do tworzenia krótkich klipów wideo została w zeszłym roku zainstalowana ponad 700 milionów razy.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto