A A A

Sony powiększa ofertę monitorów studyjnych OLED Trimaster El

13 września 2016, 07:30
Podczas targów IBC 2016 firma Sony ogłosiła wprowadzenie dwóch monitorów studyjnych HD OLED Trimaster El: 17-calowego BVM-E171 i 25-calowego BVM-E251.
Sony powiększa ofertę monitorów studyjnych OLED Trimaster El

Nowe modele, zastępujące obecne monitory BVM-E170A i BVM-E250A, są przeznaczone przede wszystkim dla podmiotów zaangażowanych w tworzenie treści: stacji telewizyjnych, studiów postprodukcji i wypożyczalni sprzętu. Znajdą też zastosowanie w komórkach badawczo-rozwojowych instytucji rządowych, dużych przedsiębiorstw i laboratoriów.

W najnowszych monitorach HD zachowano większość cech serii Sony BVM-E i obsługiwanych przez nią formatów. Uzupełniają je następujące nowe właściwości:

Tryb eliminujący migotanie

Wyjątkowo krótki czas reakcji panelu OLED w nowych monitorach HD i wydajność systemu odświeżania zapewniają nadzwyczajną jakość obrazu i praktycznie do zera eliminują rozmycie scen przedstawiających ruch. W celu wyeliminowania migotania, które może wystąpić zwłaszcza przy wyświetlaniu sygnałów o niskiej częstotliwości (24p, 24PsF, 50i itd.), monitory BVM-E171 i BVM-E251 pozwalają na wybór trybu bez migotania.

Przestrzeń barw ITU-R BT.2020

Ze względu na coraz częstszą produkcję treści w standardzie 4K nowe monitory HD będą obsługiwały przestrzeń barw ITU-R BT.2020. Zapewnia ona wierną reprodukcję kolorów i jest standardem studyjnym dla obrazu Ultra HD. Modele Sony BVM-E171 i BVM-E251 doskonale nadają się do precyzyjnej oceny kolorów podczas produkcji kinowych 4K i transmisji na żywo. Monitory te zapewniają nieprzeciętną jakość obrazu, a dodatkowo rozwiązują problem ograniczonych funduszy i małej ilości miejsca. Stanowią z tego powodu praktyczne rozwiązanie dla stacji telewizyjnych, które równolegle nadają obraz w jakości 4K i HD.

Dodatkowe przestrzenie barw i funkcje EOTF

W nowych monitorach pojawiły się przestrzenie barw S-Gamut/S-Gamut3 i S-Gamut3.cine . Przy pracy z materiałem SDR można także używać krzywych S-Log 3 i S-Log2. Nowa krzywa S-Log 3(SDR) koryguje kontrast w taki sposób, że w zakresie 250 cd/m2 pozwala wyświetlić jasność do około 1500%.

Małe wymiary i waga

Niewielki monitor BVM-E171 jest łatwiejszy w użyciu. Ze względu na mniejsze wymiary i wagę ten 17-calowy model idealnie pasuje do otworu o wysokości 6U w szafie typu rack w wozie transmisyjnym.

Więcej wejść i akcesoriów

Monitor BVM-E251 jest wyposażony nie tylko w wejście zasilania napięciem przemiennym, lecz i napięciem stałym 24 V. W ofercie akcesoriów do nowych modeli pojawił się natomiast moduł sterujący BKM-17R oraz przedłużacz SMF-17R20.

Monitory Sony BVM-E171 i BVM-E251 trafią do sprzedaży w styczniu 2017 r.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto