A A A

Sony prezentuje Xperię XA Ultra

17 maja 2016, 13:30
Seria smartfonów Sony Xperia X powiększa się o kolejny produkt - Xperię XA Ultra ‒ smartfon wyposażono w 6-calowy wyświetlacz, przedni aparat o rozdzielczości 16MP i baterię wytrzymującą do dwóch dni pracy na jednym ładowaniu.
Sony prezentuje Xperię XA Ultra

Przy użyciu zaawansowanego aparatu do selfie użytkownik może wykonać fotografie zarówno w dzień, jak i w nocy. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu matrycy o wysokiej rozdzielczości i czujników słabego światła autorstwa Sony. W nocnych warunkach flash w naturalny sposób oświetla fotografowaną twarz, a optyczna stabilizacja obrazu koryguje ewentualne błędy wynikające z drżenia ręki.

Funkcja Hand Shutter to nic innego jak migawka reagująca na gesty, która sprawia, że wykonywanie zdjęć staje się jeszcze prostsze. Wystarczy unieść dłoń, a samowyzwalacz uruchamiający spust migawki rozpocznie odliczanie. Efekt? Zawsze znajdzie się czas niezbędny do przyjęcia idealnej pozy i uśmiechu.

Podobna prostota użytkowania sprawdzi się w przypadku każdej próby zrobienia spontanicznych zdjęć z wykorzystaniem głównego aparatu. Wyposażono go w 21,5-megapikselową matrycę oraz funkcję hybrydowej automatycznej ostrości, która pozwala uchwycić obraz w jasnym i nierozmytym ujęciu. Dzięki przyciskowi szybkiego uruchamiania aparat przechodzi z trybu czuwania do wykonania zdjęcia dosłownie w mgnieniu oka.

Xperię XA Ultra można komfortowo obsługiwać jedną ręką pomimo imponujących rozmiarów ekranu. To efekt smukłości produktu i ergonomicznego designu ‒ pozbawiony obramowania 6-calowy, zaokrąglony wyświetlacz Full HD zatopiony został w metalowej obudowie. Zapewnia to użytkownikowi odczucie płynności w połączeniach między materiałami, z których wykonany jest smartfon.

Zastosowanie w Xperii XA Ultra dużego i jasnego ekranu nie wpływa na wytrzymałość baterii. Możliwość korzystania ze smartfona do 2 dni na jednym ładowaniu jest wciąż obowiązującym standardem Sony. Jeśli zachodzi potrzeba bardzo szybkiego doładowania, wystarczy podłączyć go do ładowarki Quick Charger UCH12 i już po dziesięciu minutach ładowania bateria zyskuje zdolność do działania przez kolejne 5,5 godziny. Ponadto zintegrowana technologia ładowania adaptacyjnego Qnovo znacząco wydłuża żywotność baterii.

Smartfon Sony Xperia XA Ultra będzie dostępny w okresie nadchodzących wakacji w następujących kolorach: czarnym, białym oraz limonkowym.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto