A A A

Sony prezentuje nowe ekologiczne telewizory BRAVIA

16 lutego 2009, 15:47
Koncern Sony zaprezentował nową, przeznaczoną na europejski rynek, linię ekologicznych telewizorów z serii Sony BRAVIA.
Sony prezentuje nowe ekologiczne telewizory BRAVIA

Linia BRAVIA WE5 to – zgodnie z zapewnieniami producenta – najbardziej ekologiczna linia telewizorów LCD w ofercie japońskiego giganta. Zastosowanie w telewizorach WE5 specjalnej technologii podświetlenia paneli pozwoliło zaoszczędzić ponad 50 procent energii.

Oprócz tego telewizory z serii BRAVIA WE5 są wyposażone w sensor wykrywający obecność człowieka przed telewizorem (sensor stanowi wyrafinowane połączenie czujników ruchu oraz ciepła). W przypadku braku widza telewizor samoczynnie wygasza ekran, pozostawiając jednak cały czas włączoną fonię. Obraz jest automatycznie aktywowany, gdy tylko sensor wykryje obecność telewidza. Co więcej, w przypadku zaśnięcia przed telewizorem również zostaje to odnotowane i telewizor po 30 minutach automatycznie przechodzi w tryb uśpienia.

Nowa seria ekologicznych telewizorów obejmuje dwa modele o przekątnych ekranu 40 cali i 46 cali. Oczywiście telewizory są w pełni wysokorozdzielcze (HD 1080p). Więcej informacji na temat nowych telewizorów znaleźć można w brytyjskim serwisie Sony.

Źródło: Informacja prasowa


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto