A A A

Sony prezentuje nowe produkty serii Vaio

30 sierpnia 2012, 12:22
Sony prezentuje nowe produkty serii Vaio

Sony wprowadza do oferty nową rodzinę komputerów VAIO, których ważnym elementem będzie obsługa przez dotyk.

Najnowszą kolekcję modeli VAIO zdominowały jasne, szybko reagujące, 10-punktowe ekrany dotykowe. Obok notebooków, w ofercie pojawi się innowacyjny model typu slider, komputer przeznaczony dla całej rodziny oraz Ultrabook. Wszystkie wykorzystują potencjał systemu Windows 8.

VAIO Duo 11

Komputer VAIO Duo 11 waży około 1,3 kg i ma 17,85 mm grubości. Może pełnić rolę zarówno Ultrabooka, jak i tabletu. Pisanie, szkicowanie oraz posługiwanie się multimediami i aplikacjami umożliwia ekran dotykowy Full HD o przekątnej 29,4 cm (11,6 cala). Rysik cyfrowy daje zadowalające wrażenie zwykłego pisania odręcznego. Podczas pracy w biurze użytkownik może wysunąć wyświetlacz LCD i odsłonić podświetlaną klawiaturę, aby w ten sposób zwiększyć wydajność swojej pracy na komputerze z procesorem Intel Core najnowszej generacji.

VAIO Tap 20

Przenośny, zasilany z akumulatora model VAIO Tap 20 to świeża koncepcja wśród komputerów domowych. Urządzenie może pełnić funkcję rodzinnego komputera stołowego, ale jego możliwości są znacznie większe. Leżący płasko na stoliku, duży ekran dotykowy będzie się nadawał do wspólnej gry. Odchylając wbudowaną podstawkę, można wybrać odpowiednie nachylenie urządzenie i użyć go do wyświetlania filmu, przeglądania Internetu lub zastosowań rozrywkowych. A kiedy ekran zostanie ustawiony pionowo, urządzenie staje się w pełni funkcjonalnym komputerem stacjonarnym z 20-calowym (50,8 cm) monitorem o szerokim kącie widzenia. 10-punktowy panel dotykowy umożliwia wszystkim domownikom wspólne granie oraz posługiwanie się wygodnymi aplikacjami, takimi jak Family Paint, a wbudowany akumulator pozwala na łatwe przenoszenie urządzenia w całym domu.

Seria VAIO T 13

Wykonana z użyciem luksusowych materiałów — magnezu i aluminium — seria Ultrabooków VAIO T 13 łączy elegancki wygląd z nowymi funkcjami dotykowymi. Wyposażenie tych modeli obejmuje między innymi ekran dotykowy o przekątnej 33,7 cm (13,3 cala), procesory Intel Core najnowszej generacji oraz dyski SSD lub hybrydowe nośniki HDD/SSD. Przeglądanie stron www, dokumentów czy kolekcji multimediów jest łatwe i intuicyjne, zwłaszcza przy korzystaniu z dotykowych funkcji systemu Windows 8. Wydajność poprawia również funkcja Rapid Wake + Eco: wystarczy bowiem unieść pokrywę, by wciągu kilku sekund urządzenie było gotowe do pracy.

Seria VAIO E 14P

Funkcje dotykowe pojawiły się również w łatwej w użyciu serii VAIO E. Do obsługi gier, programów i kolekcji multimediów można teraz używać 14-calowego (35,5cm) ekranu dotykowego. Nie ma on ramki i znajduje się w jednej płaszczyźnie z obudową, co dodatkowo podkreśla ciekawy wygląd. Najnowsze procesory firmy Intel, pojemna pamięć masowa i płynna grafika zapewniają wszystko, czego potrzeba do komfortowej pracy i rozrywki przez cały dzień. Do charakterystycznych elementów wzornictwa należy opływowa, srebrna obudowa z wyraźnie widocznymi fioletowymi akcentami i logo VAIO wycinanym diamentem na aluminiowej pokrywie wyświetlacza.

Nowa rodzina komputerów Sony VAIO z ekranami dotykowymi pojawi się w sprzedaży w Polsce w październiku 2012 (VAIO Duo 11, VAIO T 13, VAIO E 14P) i na wiosnę 2013 (VAIO Tap 20).


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto