A A A

Sony przeprasza za problemy z przedsprzedażą PS5

23 września 2020, 08:30
Firma oficjalnie skomentowała zamęt towarzyszący zamówieniom na nową konsolę.
Sony przeprasza za problemy z przedsprzedażą PS5

Chaos zakupów

Wydawać by się mogło, że koncern Sony był przygotowany na zamieszanie z zamówieniami na pierwsze egzemplarze PS5. Już 26 sierpnia firma uruchomiła bowiem system przedsprzedaży oparty na specjalnych zaproszeniach dla klientów sklepu, który miał pozwolić na zakup konsoli osobom chcącym uniknąć zamętu związanego z walką o preordery. Choć na początku firma deklarowała, że przedsprzedaż PS5 rozpocznie się 17 września, sieć Walmart pozwoliła zamawiać konsole już dzień wcześniej. Skutki tej pomyłki okazały się fatalne - niektóre oferty przedsprzedaży znikały już po minucie, a strony internetowe sprzedawców zaczęły pokazywać klientom błędne informacje.

 

Przeprosiny na Twitterze

„Szczerze: przedsprzedaż PS5 mogła pójść znacznie lepiej. Naprawdę za to przepraszamy" - napisali przedstawiciele Sony na Twitterze. Firma zadeklarowała, że za kilka dni pojawi się więcej egzemplarzy konsoli, a o szczegółach będą informować jej dystrybutorzy i sprzedawcy. Poinformowano również, że „więcej PS5 będzie dostępnych do końca roku".

fot. Playstation


Paweł Bartoszewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto