A A A

Sony przygotowuje konkurenta dla Google Glass

17 grudnia 2014, 16:05
Sony przygotowuje SmartEyeglass Attach - moduł kamery z wyświetlaczem, opartym na technologii LED, który będzie można mocować na zwykłych okularach i akcesoriach optycznych.
Sony przygotowuje konkurenta dla Google Glass

Moduł będzie można przymocować do okularów korekcyjnych, przeciwsłonecznych, a nawet gogli, przekształcając je w ten sposób w urządzenia SmartWear, które umożliwiają wyświetlanie informacji wizualnych. Urządzenie łatwo doczepić do akcesoriów optycznych. Dzięki temu można korzystać z niego tylko wtedy, gdy jest potrzebne i w prosty sposób zdjąć, gdy nie chcemy go używać. SmartEyeglass Attach! korzystają z najnowszych osiągnięć Sony. Moduł ma niewielkie, kompaktowe rozmiary, jest też bardzo lekki. Do okularów mocowany będzie elastycznie, dzięki czemu nie ma negatywnego wpływu na komfort korzystania z akcesoriów optycznych.

Sprzęt posiada unikatową konstrukcję, kolorowy mikro-wyświetlacz OLED o wysokiej jakości. Wyświetlacz jest doskonale widoczny nawet w ostrym słońcu. Jest w stanie odtworzyć głęboką czerń, bogate i żywe kolory, pokrywa całą przestrzeń barw sRGB. Wyświetla obraz w rozdzielczości 640 x 400 pikseli. Pełny potencjał wysokiej jakości obrazu wydobywa z niego dołączony układ mikro-optyczny, który równocześnie nie ogranicza pola widzenia ludzkiego oka. Za kontrolę sprzętu odpowiada zminiaturyzowana jednostka z możliwościami przetwarzania arytmetycznego (której wydajność jest równa topowej klasy smartfonom). Cała ta konstrukcja została zamknięta w kompaktowej i lekkiej obudowie.

Sony zamierza rozpocząć masową produkcję modułu wyświetlacza w 2015 roku. Swoją ofertę kieruje do partnerów z różnych branż. Poczynając od sportu, poprzez branżę rozrywkową na producentach elektroniki kończąc. Oferta skierowana jest do wszystkich, którzy zainteresowani są adaptacją urządzeń nadających się do noszenia, łącznie z firmami dostarczającymi rozwiązania korporacyjne i biznesowe.

Sony udostępni również partnerom zestaw narzędzi dla programistów (SDK), by ułatwić tworzenie nowych aplikacji. Chodzi o to, by maksymalnie wykorzystać zróżnicowany ekosystem i doświadczenia dla nowego modułu. Deweloperzy będą mogli tworzyć dedykowane aplikacje dostosowane do platformy ‒ decydując równocześnie, czy mają one pracować niezależnie, czy też załadowane będą na smartfon, a moduł w takiej sytuacji będzie pełnił rolę drugiego wyświetlacza połączonego za pośrednictwem Bluetooth.

SmartEyeglass Attach! jest modelem koncepcyjnym. Na targach CES 2015 będzie można zobaczyć jego implementację w środowisku sportowym, gdzie służyć ma podniesieniu wydajności i sprawności. W najbliższych miesiącach Sony ujawni więcej szczegółów projektu.

 


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościFacebook dla biznesu
16 października 2019
Platforma społecznościowa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób prowadzących małe firmy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto