A A A

Sony przygotowuje konkurenta dla Google Glass

17 grudnia 2014, 16:05
Sony przygotowuje SmartEyeglass Attach - moduł kamery z wyświetlaczem, opartym na technologii LED, który będzie można mocować na zwykłych okularach i akcesoriach optycznych.
Sony przygotowuje konkurenta dla Google Glass

Moduł będzie można przymocować do okularów korekcyjnych, przeciwsłonecznych, a nawet gogli, przekształcając je w ten sposób w urządzenia SmartWear, które umożliwiają wyświetlanie informacji wizualnych. Urządzenie łatwo doczepić do akcesoriów optycznych. Dzięki temu można korzystać z niego tylko wtedy, gdy jest potrzebne i w prosty sposób zdjąć, gdy nie chcemy go używać. SmartEyeglass Attach! korzystają z najnowszych osiągnięć Sony. Moduł ma niewielkie, kompaktowe rozmiary, jest też bardzo lekki. Do okularów mocowany będzie elastycznie, dzięki czemu nie ma negatywnego wpływu na komfort korzystania z akcesoriów optycznych.

Sprzęt posiada unikatową konstrukcję, kolorowy mikro-wyświetlacz OLED o wysokiej jakości. Wyświetlacz jest doskonale widoczny nawet w ostrym słońcu. Jest w stanie odtworzyć głęboką czerń, bogate i żywe kolory, pokrywa całą przestrzeń barw sRGB. Wyświetla obraz w rozdzielczości 640 x 400 pikseli. Pełny potencjał wysokiej jakości obrazu wydobywa z niego dołączony układ mikro-optyczny, który równocześnie nie ogranicza pola widzenia ludzkiego oka. Za kontrolę sprzętu odpowiada zminiaturyzowana jednostka z możliwościami przetwarzania arytmetycznego (której wydajność jest równa topowej klasy smartfonom). Cała ta konstrukcja została zamknięta w kompaktowej i lekkiej obudowie.

Sony zamierza rozpocząć masową produkcję modułu wyświetlacza w 2015 roku. Swoją ofertę kieruje do partnerów z różnych branż. Poczynając od sportu, poprzez branżę rozrywkową na producentach elektroniki kończąc. Oferta skierowana jest do wszystkich, którzy zainteresowani są adaptacją urządzeń nadających się do noszenia, łącznie z firmami dostarczającymi rozwiązania korporacyjne i biznesowe.

Sony udostępni również partnerom zestaw narzędzi dla programistów (SDK), by ułatwić tworzenie nowych aplikacji. Chodzi o to, by maksymalnie wykorzystać zróżnicowany ekosystem i doświadczenia dla nowego modułu. Deweloperzy będą mogli tworzyć dedykowane aplikacje dostosowane do platformy ‒ decydując równocześnie, czy mają one pracować niezależnie, czy też załadowane będą na smartfon, a moduł w takiej sytuacji będzie pełnił rolę drugiego wyświetlacza połączonego za pośrednictwem Bluetooth.

SmartEyeglass Attach! jest modelem koncepcyjnym. Na targach CES 2015 będzie można zobaczyć jego implementację w środowisku sportowym, gdzie służyć ma podniesieniu wydajności i sprawności. W najbliższych miesiącach Sony ujawni więcej szczegółów projektu.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto