A A A

Sony wprowadza bezprzewodowe, strumieniowe transmisje na żywo

14 sierpnia 2015, 13:30
Firma Sony poinformowała o wprowadzaniu nowej funkcji, która umożliwia reporterom i producentom wiadomości bezprzewodową, strumieniową transmisję obrazu na żywo bezpośrednio z filmującej kamery — a w rezultacie radykalne usprawnienie organizacji pracy i przyspieszenie produkcji.
Sony wprowadza bezprzewodowe, strumieniowe transmisje na żywo

Wprowadzenie tego pionierskiego rozwiązania oznacza ważny krok naprzód w elektronicznej produkcji wiadomości (ENG). Zapewnia efektywność i elastyczność niezbędne współczesnym stacjom telewizyjnym, które działają w warunkach ostrej konkurencji. Teraz strumieniowa transmisja na żywo staje się opłacalna niezależnie od wielkości firmy. Adaptery bezprzewodowe i kamery firmy Sony pozwolą na strumieniową transmisję bezpośrednio do studia lub do mobilnego systemu produkcyjnego. Przesyłanie materiału do sieciowej stacji odbiorczej PWS-100RX1 firmy Sony będzie możliwe praktycznie z każdego miejsca za pośrednictwem łączy 3G, 4G, LTE lub Wi-Fi.

Fundamentem całego rozwiązania do strumieniowej transmisji jest technologia QoS (Quality of Service) firmy Sony, gwarantująca odpowiednią jakość przesyłania danych. Zapobiega ona utracie pakietów w transmisji strumieniowej, a tym samym chroni przed zatrzymywaniem się obrazu, obniżeniem jego jakości oraz przerwami w dźwięku. Niezawodność przesyłania sygnału należy do podstawowych wymogów w każdej transmisji telewizyjnej i dlatego ta unikatowa technologia inteligentnie steruje przepustowością i buforowaniem w taki sposób, by zagwarantować wysoką jakość i stabilność strumieniowej transmisji bez ręcznego korygowania jej parametrów przez użytkownika.

Nowe rozwiązanie umożliwi ponadto ciągłe, automatyczne przesyłanie materiału bezpośrednio do serwisów chmurowych, takich jak „Ci" firmy Sony. Pełna automatyzacja tego procesu pozwoli kamerzystom w prosty sposób tworzyć zapasową kopię całego materiału w chmurze. Dzięki oferowanemu przez Sony pakietowi narzędziowemu Catalyst materiał można sprawdzić, przygotować i przekodować bezpośrednio z kamery, zanim jeszcze trafi on do montażu.

Wprowadzenie nowej technologii na rynek poprzedziły konsultacje z operatorami kamer reporterskich oraz kilkoma stacjami telewizyjnymi, między innymi ITV News. W ramach tego procesu przeprowadzono już pierwsze udane próby ze zmodernizowanymi adapterami CBK-WA100.

Nowa funkcja wpisuje się w szerszą strategię firmy Sony, której celem jest opracowywanie wszechstronnych rozwiązań ułatwiających klientom maksymalne usprawnienie organizacji pracy.

Odbiór sygnału transmitowanego na żywo zapewnią sieciowe stacje odbiorcze PWS-100RX1, które można z łatwością zainstalować w studiu lub mobilnym systemie produkcyjnym i równie łatwo przygotować do pracy. Zalecana cena tych urządzeń wynosi 6000 euro, a adapterów bezprzewodowych Sony CBK-WA100 i CBK-WA101 - 1000 euro. W funkcję strumieniowej transmisji na żywo będą też odtąd wyposażone najnowsze kamery XDCAM firmy Sony: PXW-X180, PXW-X200 i PXW-X500.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Hulajnogi pod kontrolą
18 września 2020
Władze Lublina regulują zasady korzystania z urządzeń transportu osobistego.


Twiddlesum – jedyny taki kalkulator
17 września 2020
Twiddlesum łączy sposób wykonywania działań charakterystyczny dla pierwszych liczydeł – abakusów – z nowoczesną, komputerową techniką.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto