A A A

Sony wprowadza na rynek słuchawki MDR-1000X

5 września 2016, 13:30
Sony MDR-1000X to słuchawki wyróżniające się największą na rynku dokładnością w redukowaniu dźwięków płynących z otoczenia - tak przynajmniej twierdzi producent.
Sony wprowadza na rynek  słuchawki MDR-1000X

Całkowitą nowością w tych modelach jest tryb Szybkie przełączanie, który umożliwia rozmowę z inną osobą bez konieczności zdejmowania słuchawek - wystarczy położyć dłoń na zewnętrznej stronie obudowy nausznika. Te niepowtarzalne możliwości są zasługą nowo opracowanego systemu SENSE ENGINE. Jest to nowa technologia firmy Sony, która łączy specjalne techniki przetwarzania i analizy sygnału audio. Poprawia ona jakość wszystkich słyszanych dźwięków - zarówno muzyki, jak i odgłosów dobiegających z otoczenia - poprzez ich dostosowanie do upodobań użytkownika.

Sony 1000X to pierwsze słuchawki wyposażone w technologię DSEE HXTM. Interpoluje ona muzykę poddaną kompresji, również przesyłaną bezprzewodowo, nadając jej jakość zbliżoną do nagrań o wysokiej rozdzielczości.

Technologia dźwięku o wysokiej rozdzielczości pozwala słuchać muzyki zgodnie z zamysłem jej wykonawcy. Słuchawki 1000X reprodukują najlepszy możliwy dźwięk, a dzięki technologii Sony DSEE HX nagrania z plików gorszej jakości zyskują brzmienie maksymalnie zbliżone do standardu Hi-Res Audio.

Słuchawki MDR-1000X wyposażono również w tryb "Dźwięki otoczenia", który pozwala na jednoczesne słuchanie muzyki i dźwięków z otoczenia- na przykład słów wypowiadanych przez osoby w pobliżu.

Firma Sony zdołała zapewnić dźwięk o równie wysokiej jakości jak w słuchawkach przewodowych - tyle że bez niewygodnych, plączących się kabli. Łącze Bluetooth umożliwia szybkie podłączenie telefonu lub odtwarzacza muzycznego.

Producent twierdzi, że MDR-1000X wystarcza na 20 godzin działania. Oznacza to, że zgromadzony w nim zapas energii wystarczy nawet na najdłuższy lot.

Słuchawki są dostępne w dwóch kolorach - czarnym i szarobeżowym - oraz dostarczane w komplecie z trwałym, skórzanym futerałem.

Sprzedaż słuchawek rozpocznie się w październiku.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto