A A A

Sortowanie plików na Facebooku

6 lipca 2020, 11:35
Na platformie społecznościowej można teraz porządkować pliki udostępniane w grupach.
Sortowanie plików na Facebooku

Znajdź i zapisz

Na Facebooku istnieje wiele grup zrzeszających miłośników danej tematyki (lub antyfanów różnych tematów). Popularne stało się udostępnianie w grupach plików: zdjęć, grafik, filmików. Do tej pory użytkownicy, którzy chcieli znaleźć interesujący ich materiał z przeszłości, musieli przeglądać zasoby grupy. Aby ułatwić odnajdywanie takich treści, Facebook wprowadził zmiany obejmujące wyszukiwarkę plików i możliwość sortowania udostępnionych treści.

 

Plotki, ploteczki

O zmianach poinformował dobrze znany na Twitterze konsultant ds. mediów społecznościowych Matt Navarra. Często jest on źródłem przecieków i plotek na temat nowości szykowanych na najbardziej znanych platformach. Pomaga też szybko wdrażać zmiany na profilach zainteresowanych osób, jeśli aktualizacja nie nastąpiła automatycznie.

Według wpisu Navarry aktualizacja Facebooka objęła tylko desktopową wersję platformy społecznościowej. Od teraz użytkownicy mogą sortować pliki udostępnione w grupie – mogą w tym celu skorzystać z układu alfabetycznego lub sortowania od ostatnio zmodyfikowanych materiałów. Dodatkowo pliki można dodawać do folderów, dzięki czemu w grupach zapanuje większy porządek.

 

Wpis Matta Navarry na Twitterze

 

Odznaki i nagrody

Oprócz tego uaktualnienia, zwiększającego wygodę użytkowników grup, Facebook wprowadził także odznaki dla ich członków. Budowanie społeczności ma być dzięki temu jeszcze łatwiejsze, ponieważ internauci przepadają za grywalizacją.

Możliwość otrzymania odznaki nadanej przez administratora grupy w zamian za wysoką aktywność lub dostarczanie konkretnych treści ma mobilizować użytkowników do większej aktywności. Dzięki takim oznaczeniom jak np. „Nowy członek grupy" osoby należące do danej społeczności tematycznej mają czuć się bardziej zaangażowane w życie grupy i z większą chęcią ją współtworzyć.

fot. Digitalinformationworld, Twitter


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Hakerzy zaatakowali media
31 lipca 2020
Od co najmniej 3 lat hakerzy włamują się do portali informacyjnych. Na celownik wzięli też media w Polsce.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto