A A A

Sound Blaster ZxR – karta dźwiękowa nie tylko dla graczy

4 lipca 2016, 13:30
Marka Creative zaprezentowała kartę dźwiękową Sound Blaster ZxR. Jak zapewnia producent – to niewielkiego urządzenie da sobie radę z wysokoomowymi słuchawkami oraz umożliwi szeroko pojętą emulację dźwięku wielokanałowego.
Sound Blaster ZxR – karta dźwiękowa nie tylko dla graczy

Żeby zapewnić studyjną jakość dźwięku podczas oglądania lub nagrywania własnych filmów wideo potrzebne są konwertery analogowo-cyfrowe zapewniające odstęp sygnału od szumów na poziomie 123 dB z gniazdem RCA Aux-in i wejściem optycznym zapewniającym jakość nagrywania na bardzo dobrym poziomie. Natomiast wbudowany wzmacniacz słuchawkowy Sound Blaster ZxR umożliwia obsługę słuchawek o impedancji 600 omów zapewniając tym samym studyjną jakość odsłuchu.

Technologie dźwiękowe SBX Pro Studio oferują realistyczny dźwięk i efekty przestrzenne w głośnikach i zestawach słuchawkowych. Co więcej: Korzystając z zmniejszonego opóźnienia strumienia dźwięku na wejściu / wyjściu dzięki wsparciu (ASIO) na Sound Blaster ZxR, można usłyszeć jak nasze nagrania powracają do życia. W zestawie z Sound Blaster ZxR znajduje się też druga karta DBpro. Płyta córka DBpro to kolejny element, dzięki któremu karta dźwiękowa Sound Blaster ZxR zapewnia wysokiej jakości dźwięk podczas odtwarzania i nagrywania. Obok optycznych S/PDIF zamontowano parę RCA. Te drugie to w istocie standardowe stereofoniczne wejście pomocnicze, na wypadek gdyby ktoś chciał słuchać muzyki ze źródła innego niż komputer lub podłączyć na przykład stół mikserski i nagrać z niego ścieżkę audio. I to nie koniec dobrych wiadomości. Zestaw Sound Blaster ZxR wyposażony jest również w mikrofon kształtujący wiązkę dźwiękową. Solidne pokrętło na module ACM umożliwia precyzyjną regulację i wygodne dostosowanie poziomu głośności słuchawek.

Aby dostarczyć jeszcze więcej wrażeń podczas gry Sound Blaster ZxR posiada procesor dźwięku Sound Core 3D. Czterordzeniowy procesor dźwięku Sound Core3D został zaprojektowany do współpracy z technologiami SBX Pro Studio Pro i CrystalVoice. A jeśli już wspomnieliśmy o technologii CrystalVoice warto dodać, że ta przydatna funkcja usuwa pogłos i tłumi dźwięk otoczenia. Natomiast Dolby Digital Live i DTS Connect umożliwia przesyłanie sygnału audio do dekodera lub zestawu kina domowego za pośrednictwem pojedynczego kabla, zapewniając uzyskanie efektownego dźwięku wielokanałowego 5.1 z dowolnego źródła.

Karta Sound Blaster ZxR dostępna jest od: 869 PLN.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Indie zakazały aplikacji TikTok
21 kwietnia 2019
Indyjski rząd nakazał Apple oraz Google zbanować aplikację TikTok w swoich sklepach z aplikacjami. Powód? Wykorzystywanie jej przez dzieci i...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto