A A A

Sound Blaster ZxR – karta dźwiękowa nie tylko dla graczy

4 lipca 2016, 13:30
Marka Creative zaprezentowała kartę dźwiękową Sound Blaster ZxR. Jak zapewnia producent – to niewielkiego urządzenie da sobie radę z wysokoomowymi słuchawkami oraz umożliwi szeroko pojętą emulację dźwięku wielokanałowego.
Sound Blaster ZxR – karta dźwiękowa nie tylko dla graczy

Żeby zapewnić studyjną jakość dźwięku podczas oglądania lub nagrywania własnych filmów wideo potrzebne są konwertery analogowo-cyfrowe zapewniające odstęp sygnału od szumów na poziomie 123 dB z gniazdem RCA Aux-in i wejściem optycznym zapewniającym jakość nagrywania na bardzo dobrym poziomie. Natomiast wbudowany wzmacniacz słuchawkowy Sound Blaster ZxR umożliwia obsługę słuchawek o impedancji 600 omów zapewniając tym samym studyjną jakość odsłuchu.

Technologie dźwiękowe SBX Pro Studio oferują realistyczny dźwięk i efekty przestrzenne w głośnikach i zestawach słuchawkowych. Co więcej: Korzystając z zmniejszonego opóźnienia strumienia dźwięku na wejściu / wyjściu dzięki wsparciu (ASIO) na Sound Blaster ZxR, można usłyszeć jak nasze nagrania powracają do życia. W zestawie z Sound Blaster ZxR znajduje się też druga karta DBpro. Płyta córka DBpro to kolejny element, dzięki któremu karta dźwiękowa Sound Blaster ZxR zapewnia wysokiej jakości dźwięk podczas odtwarzania i nagrywania. Obok optycznych S/PDIF zamontowano parę RCA. Te drugie to w istocie standardowe stereofoniczne wejście pomocnicze, na wypadek gdyby ktoś chciał słuchać muzyki ze źródła innego niż komputer lub podłączyć na przykład stół mikserski i nagrać z niego ścieżkę audio. I to nie koniec dobrych wiadomości. Zestaw Sound Blaster ZxR wyposażony jest również w mikrofon kształtujący wiązkę dźwiękową. Solidne pokrętło na module ACM umożliwia precyzyjną regulację i wygodne dostosowanie poziomu głośności słuchawek.

Aby dostarczyć jeszcze więcej wrażeń podczas gry Sound Blaster ZxR posiada procesor dźwięku Sound Core 3D. Czterordzeniowy procesor dźwięku Sound Core3D został zaprojektowany do współpracy z technologiami SBX Pro Studio Pro i CrystalVoice. A jeśli już wspomnieliśmy o technologii CrystalVoice warto dodać, że ta przydatna funkcja usuwa pogłos i tłumi dźwięk otoczenia. Natomiast Dolby Digital Live i DTS Connect umożliwia przesyłanie sygnału audio do dekodera lub zestawu kina domowego za pośrednictwem pojedynczego kabla, zapewniając uzyskanie efektownego dźwięku wielokanałowego 5.1 z dowolnego źródła.

Karta Sound Blaster ZxR dostępna jest od: 869 PLN.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto