A A A

Soundbar firmy Philips

13 marca 2013, 13:23
Soundbar firmy Philips

Philips przedstawił głośnik Soundbar ze zintegrowanym głośnikiem niskotonowym i łącznością Bluetooth (HTL5120). To pierwszy inteligentny głośnik soundbar z czujnikiem położenia i wbudowanym głośnikiem niskotonowym.

- W postaci tego głośnika Soundbar chcieliśmy stworzyć stylowe i zintegrowane rozwiązanie, które wyglądałoby dobrze w każdym domu - powiedział Todd Richardson, wiceprezes senior ds. sprzedaży i marketingu w firmie P&F, wyłącznym posiadaczu licencji na sprzedaż telewizorów konsumenckich i kin domowych firmy Philips w Ameryce Północnej. - Wiemy, że wiele osób szuka głośników do kina domowego, które wyglądają świetnie, ale nie zajmują przy tym dużo miejsca. Dużą innowacją, jaką wprowadziliśmy w tym produkcie, jest wbudowanie w niego głośnika niskotonowego bez utraty jakości dźwięku - dodał.

Zwykłe głośniki soundbar są uzupełniane osobnym głośnikiem niskotonowym, który zajmuje dodatkowe miejsce na podłodze w pokoju i wymaga dodatkowych kabli podłączeniowych. Zintegrowanie głośnika niskotonowego w głośniku Soundbar pozwoliło stworzyć konstrukcję przypominającą kształtem skrzydło samolotu.

Głośnik Soundbar wyposażony jest w inteligentną technologię, która pozwala mu rozpoznawać, czy leży poziomo na półce lub szafce pod telewizor, czy został zamocowany na ścianie. Stosując inteligentne metody kompensacji dźwięku, głośnik automatycznie dostosowuje swoje działanie tak, aby zapewniać najlepszy dźwięk w każdej pozycji.

Doświadczenie dźwiękowe dla użytkownika jest dodatkowo wzmacniane przez technologię Virtual Surround Sound firmy Philips oraz zaawansowane algorytmy przestrzenne, które pozwalają uzyskać wrażenie zanurzenia się w bogatych dźwiękach mimo tylko jednego ich źródła.

Głośnik Philips Soundbar wyposażony jest w dwa porty HDMI, które pozwalają na podłączenie dwóch systemów. W celu odtwarzania muzyki głośnik łączy się bezprzewodowo z dowolnym urządzeniem obsługujących łączność Bluetooth, więc jedyne naprawdę niezbędne kable to kabel zasilania i kabel TV, dzięki czemu nic nie zakłóca uderzającego efektu wywieranego przez design urządzenia.

Głośnik HTL5120 będzie dostępny w sprzedaży w maju w sugerowanej cenie detalicznej 1399 PLN


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościPierwszy komputerowy błąd
13 sierpnia 2020
9 września 1947 odkryto pierwszego w historii komputerowego „buga”, czytamy na pożółkłych kartkach kalendarza IT.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto