A A A

Soundbary Definitive Technology Mythos już w Polsce

8 sierpnia 2013, 08:07
Soundbary Definitive Technology  Mythos  już w Polsce

Pasywne soundbary SSA zostały wprowadzone do sprzedaży w Polsce – informuje RAFKO, wyłączny przedstawiciel Definitive Technology w naszym kraju. SSA to soundbary uzupełaniające główną linie produktową Mythos.

Głównym powodem wprowadzenia na rynek amerykański soundbarów SSA, jest rosnące zapotrzebowanie na hi-endowe, luksusowo wykończone. Dotychczas Definitive Technology dominował na amerykańskim rynku premium hi-fi dzięki kolumnom głośnikowym z serii Mythos.

Mythos SSA to seria wielokanałowych soundbarów opartych na opatentowanej technologii "Spatial Array", która jest połączeniem inżynierii akustycznej (między innymi technologii binauralnej i HRTF) oraz wiedzy na temat psychoakustyki (między innymi sposobu lokalizacji dźwięku przez ludzkie ucho w zależności od opóźnień).

W przeciwieństwie do rozwiązań konkurencyjnych "Spatial Array" nie korzysta z odbić dźwięku od ścian, co zazwyczaj mocno ogranicza efekt przestrzenności w pomieszczeniach pozbawionych nieregularnych załamań. Definitive gwarantuje, że technologia "Spatial Array" zadziała nawet w idealnie kwadratowym i całkowicie niewygłuszonym pomieszczeniu, czyli najbardziej zbliżonym do przeciętnego salonu domowego.

Jakość reprodukcji dźwięku gwarantuje zastosowanie głośników w technologii BDSS, która została opracowana dla kilkukrotnie droższych topowych kolumn Mythos ST/STS (dostępnych w cenie około 12 lub 20 tys zł, w zależności od wersji).

Unikalnym rozwiązaniem w serii soundbarów SSA jest umieszczenie przetwornika wysokotonowego wewnątrz głośników średniotonowych BDSS. Aby osiągnąć zamierzony efekt w postaci braku interferencji tonów średnich i wysokich inżynierowie Definitive Technology przeprowadzili szereg modelowań komputerowych, które pozwoliły ustalić neutralną względem siebie geometrię obu głośników.

Sam przetwornik wysokotonowy to topowa konstrukcja znana z serii Mythos ST/STS wyposażona w aluminiową kopułkę - obrabianą cieplnie i pokrytą materiałem ceramicznym.

Obudowa to ręcznie polerowane aluminium wykorzystywane w lotnictwie, które znakomicie wygląda oraz gwarantuje wygaszanie wszelkich wibracji. Jest też skrajnie odporne na jakiekolwiek zadrapania.

Dlaczego soundbar pasywny?

Przytłaczająca większość producentów soundbarów oferuje wyłącznie aktywne kolumny tzn. z wbudowanym prostym wzmacniaczem. Definitive Technology stawia na pasywne soundbary, tzn takie, które wymagają oddzielnego amplitunera kina domowego. Wynika to z faktu, że pasywne soundbary Definitive należą do najlepszych głośników tego typu na świecie - producent nie przewiduje potrzeby wymiany soundbarów SSA na lepsze - korekta ich brzmienia powinna następować poprzez wymianę amplitunera kina domowego na wyższy model (to oczywiście zdanie producenta - nie dane nam było sprawdzić tego sprzętu).

Kolejna zaletą pasywnego soundbara jest możliwość uzyskania dodatkowych funkcji multimedialnych w kinie domowym dzięki użyciu amplitunera kina domowego. Tradycyjne, aktywne soundbary posiadają bardzo ograniczoną liczbę funkcji. Największy minus aktywnych soundbarów to upchanie elektroniki i głośników na małej przestrzeni co wzbudza dodatkowe zakłócenia i nie pozwala zastosować wysokiej klasy komponentów.

Ceny

Definitive Technology Mythos SSA-42

3 795,00 zł brutto / sztuka

Definitive Technology Mythos SSA-50

5 295,00 zł brutto / sztuka


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto