A A A

Spadają ceny pamięci NAND

19 sierpnia 2020, 09:30
Wkrótce dyski SSD i pamięci RAM powinny być odczuwalnie tańsze.
Spadają ceny pamięci NAND

 

Analitycy DRAMeXchange prognozują wyraźny spadek cen

 

Sytuacja na świecie związana z koronawirusem doprowadziła do znaczących utrudnień w dostępie do pamięci NAND, co w efekcie wyhamowało produkcję m.in. dysków SSD oraz pamięci RAM i wpłynęło na ich ceny. Trend ma się jednak wkrótce odwrócić.

 

Ulepszajmy komputery!

 

Jak prognozuje serwis, do końca trzeciego kwartału obserwować będziemy 10-procentowy spadek cen RAM-u oraz dysków SSD. Ogłoszona w wielu krajach pandemia spowolniła linie produkcyjne i doprowadziła do magazynowania nadwyżek kości NAND, będących komponentem używanym m.in. do produkcji wspomnianych podzespołów.

Niezamówione półfabrykaty zalegały w magazynach, a producenci wytarzali w tym czasie nowe, spodziewając się pod koniec roku większego zainteresowania nabywców. Okres przedświąteczny to w końcu czas wielu premier sprzętowych. Wiadomo już, że niedobory nam nie grożą, co pozytywnie odbije się na cenach gotowych wyrobów.

 

Pod koniec roku jeszcze taniej

 

DRAMeXchange prognozuje, że w czwartym kwartale zauważymy kolejny, wynoszący nawet 15 proc. spadek cen. Ma on być wynikiem trwającej obecnie wzmożonej produkcji oraz rosnącej popularności 128-warstwowych kości 3D NAND.

Jeżeli prognozy się potwierdzą, pod koniec roku warto będzie więc wybrać się na zakupy sprzętowe. Takich pozytywnych wieści życzymy sobie jak najwięcej.

fot. 123rf


Krzysztof Kempski
Tagi: pamięć
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
PayPal wchodzi w kryptowaluty
23 października 2020
Użytkownicy popularnego systemu płatności elektronicznych będą mogli handlować bitcoinami.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto