A A A

Spektakle za darmo i bez wychodzenia z domu

21 września 2020, 14:40
Zakończył się festiwal „YouTube Dni Kultury”.
Spektakle za darmo i bez wychodzenia z domu

Bilety nie były potrzebne

Przez trzy dni (18–20.09.) internauci mogli oglądać w serwisie YouTube premiery spektakli, prezentacje przedstawień archiwalnych, baletów i musicali. To wszystko w ramach współpracy podjętej przez serwis z 13 polskimi teatrami. W inicjatywie wzięły między innymi udział Teatr Wielki – Opera Narodowa, Teatr Capitol czy Studio Buffo. Filmy były udostępniane za darmo.

 

Trzy dni z polskimi teatrami

Festiwal rozpoczęła rozmowa krytyka filmowego oraz teatrologa Tomasza Raczka z aktorką Krystyną Jandą. Wywiad został opublikowany na jego kanale. W pierwszym dniu można było także zobaczyć dokument „Kapelusz Gombrowicza" przygotowany przez Teatr Powszechny im. J. Kochanowskiego w Radomiu. Twórcy próbują w nim "odnaleźć" autora m.in. powieści "Ferdydurke" na ulicach swojego miasta.

W sobotę Teatr Wielki – Opera Narodowa opublikował natomiast premierowy odcinek vloga „Operowym głosem" w pełni poświęconego teatrowi operowemu. W programie Dni Kultury YouTube była również premiera online rejestracji spektaklu „Pan Jowialski" Aleksandra Fredry, przygotowanego przez Teatr Polonia.

W ostatnim dniu w ramach festiwalu Teatr Capitol zaprosił natomiast na rozmowę z artystami pt. „Na chwilę przed spektaklem...". Aktorzy opowiadali m.in. o tym co się dzieje w teatralnej garderobie czy co zrobić, kiedy zapomną niezbędnego rekwizytu?

Większość filmów wciąż jest dostępna na oficjalnych kanałach instytucji biorących udział w całym przedsięwzięciu. Z listą przygotowanych materiałów można zapoznać się na stronie festiwalu.

Fot. Nachrichten_muc – Pixabay


Dominika Gorgosz
Tagi: YouTube
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Rusza Apple One
30 października 2020
Koncern Apple rozpoczyna sprzedaż subskrypcji na pakiet gier, usług muzycznych, telewizyjnych i chmurowych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto