A A A

Spohos - USA nadal przodują w spamie, Polska wyprzedziła Chiny

22 lipca 2009, 11:35
Według najnowszego raportu firmy Sophos w wysyłaniu niechcianej poczty nadal na pierwszym miejscu znajdują się Stany Zjednoczone. Z komputerów w tym kraju wysłano prawie 15% wiadomości śmieci. Spory spadek zanotowały Chiny (obecnie 4,1%), kraj środka został wyprzedzony przez Polskę (4,2%), która w Europie jest w grupie liderów.
Spohos - USA nadal przodują w spamie, Polska wyprzedziła Chiny

Drugie miejsce na liście zajmuje Brazylia (11% generowanego spamu). Jeżeli chodzi o kontynenty prowadzi Azja (30%), a za nią plasuje się Ameryka Północna (18%).

Jak podaje Sophos, co drugi e-mail pochodzi z komputerów zombie. Spam dociera do internautów także za pośrednictwem serwisów blogowych i mikroblogowych (np. Twitter). Spamerzy wykorzystują skrócone odnośniki, które w rezultacie prowadzą do stron reklamowych (perfumy, pornografia). Crakerzy potrafią także podmienić treść witryn, np. w rezultacie ich działań miliony linków mogą prowadzić w niewłaściwe miejsca.

Źródło: Sophos


Paweł Bijata
Tagi: spam
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościNowy patent Samsunga
8 kwietnia 2020
Koreański producent opatentował ekran, w którym zaokrąglone są wszystkie cztery boki.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto