A A A

Sposób na 1000-krotnie szybszą pamięć flash?

17 października 2016, 07:00
Naukowcy wiedzą, co może zastąpić magnetyczną metodę zapisu w pamięciach flash. Jeśli takie rozwiązanie zostałoby wprowadzone w życie - mielibyśmy do czynienia 1000-krotnym przyspieszeniem tego typu urządzeń.
Sposób na 1000-krotnie szybszą pamięć flash?

Promieniowanie terahercowe jest nazywane także promieniowaniem elektromagnetycznym w zakresie dalekiej podczerwieni. Obejmuje ono zakres promieniowania elektromagnetycznego pomiędzy promieniowaniem mikrofalowym, a głęboką podczerwienią.

To technologia, która zaliczana jest do tych, mogących w przyszłości odmienić nasze życie. Fale terahercowe przenikają przez większość suchych, niemetalicznych materiałów, co pozwala między innymi na "prześwietlanie" zawartości paczek i kieszeni podróżujących na lotniskach, a w przyszłości może nawet pozwolić na widzenie przez ściany. Fale submilimetrowe mają przydać się również w procesie kontroli jakości produktów, a także w medycynie i biologii.

Teraz odkryto jednak jeszcze jedno ciekawe zastosowanie promieniowania terahercowego. Naukowcy odkryli, że może ono zastąpić magnetyczną metodę zapisu w pamięciach flash, co skutkowałoby nawet 1000-krotnym przyspieszeniem ich działania. Jest to na razie tylko teoria, ale niewykluczone, że już niedługo odmieni świat komputerów i technologii.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
kamel16
kamel16
17 października 2016, 17:20
"Magnetyczną metodę zapisu w pamięciach flash"? Co to za technologia?
Najnowsze aktualnościNowy patent Samsunga
8 kwietnia 2020
Koreański producent opatentował ekran, w którym zaokrąglone są wszystkie cztery boki.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto