A A A

Sposób na ścianę wideo 4K od C4i

18 marca 2016, 12:00
Atrakcyjne treści prezentowane na wielomonitorowych ścianach wideo przyciągają uwagę klientów m.in. w centrach handlowych. W uruchomieniu takiej instalacji pomaga oferowane przez C4i urządzenie SmartKake.
Sposób na ścianę wideo 4K od C4i

Zależnie od wersji urządzenia SmartKake wykorzystuje wejście HDMI 4K@30 albo DisplayPort lub DVI Dual Link, oraz cztery wyjścia DVI-I obsługujące rozdzielczości do FullHD. Taka konfiguracja umożliwia budowę profesjonalnej ściany wideo, zaś możliwość łączenia urządzeń kaskadowo pozwala na organizację „ekranu" o całkowitej rozdzielczości znacznie przekraczającej rozdzielczość 4K.

Zastosowanie sprzętowej architektury FPGA SmartKake sprawia, że procesor charakteryzuje się bardzo wydajnym przetwarzaniem obrazu. Działa bardzo stabilnie, gwarantuje nieprzerwaną pracę siedem dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę i spełnia wszystkie rygorystyczne wymogi rynku Digital Signage.

Procesor obsługuje ścianę wideo złożoną maksymalnie z czterech monitorów w dowolnej pozycji i konfiguracji geometrycznej. Posiada wejście HDMI o rozdzielczości do 4k@30Hz i wejście DVI-D Dual Link oraz cztery wyjścia DVI-I (cyfrowe i analogowe) na cztery monitory o rozdzielczości każdy maksymalnie 1080p, co sumarycznie pozwala na budowę pełnej „ściany" o rozdzielczości 4K, składającej się z czterech monitorów. Najlepsze efekty uzyskuje się po podłączeniu na wejście źródła sygnału o rozdzielczości 4K.

Funkcja łączenia łańcuchowego pozwala stworzyć większe niż złożone z czterech monitorów ściany wideo - przy trzech urządzeniach SmartKake możemy łatwo uzyskać „ekran" składający się z dwunastu monitorów.

Do zarządzania systemem prezentacyjnym wykorzystywane jest połączenie sieciowe lub RS232 oraz dedykowane oprogramowanie. Aplikacja sterująca jest łatwa w obsłudze. Pierwsza konfiguracja urządzenia również przebiega w bardzo prosty i szybki sposób, a zarządzanie urządzeniem nie wymaga zaawansowanej wiedzy informatycznej. Każdą konfigurację można zapisać na dysku, dzięki czemu przywrócenie poprzednich parametrów obrazu lub wczytanie nowej konfiguracji nie jest problemem. Dodatkowo, SmartKake po odłączeniu i ponownym załączeniu zasilania będzie pamiętał ostatnie ustawienia, co sprawia, że raz ustawione urządzenie może działać automatycznie i bez stałego nadzoru.

Obraz z każdego wyjścia ze SmartKake można dublować lub obrócić o 90°, 180° oraz 270°. Dodatkowo, istnieje opcja odbicia lustrzanego. Możliwość ustawienia rozdzielczości sygnałów wyjściowych zapewnia współpracę urządzenia z różnymi monitorami, w tym ekranami starszej generacji. SmartKake umożliwia projektowanie ścian wideo w bardziej twórczy sposób - przykładowo - łącząc poziome i pionowe monitory. Przyjazne dla użytkownika oprogramowanie do zarządzania pomaga w tworzeniu takich kompozycji w kilku prostych krokach. Jedynym ograniczeniem co do wyglądu ściany wideo jest wyobraźnia użytkownika.

Ściana wideo sprawdzi się m.in. w centrach handlowych, centrach monitoringu lub zarządzania kryzysowego, w placówkach policji oraz wojska. Niewiele spośród dostępnych na rynku urządzeń obsługiwało do tej pory sygnały wejściowe 4K. Obsługa takiej rozdzielczości pozycjonuje SmartKake w czołówce rozwiązań umożliwiających tworzenie ścian wideo.

Kolejnym ważnym atutem SmartKake jest jego cena - za podobne urządzenia tego typu często trzeba zapłacić dużo więcej, decydując się zarazem na mniejszą funkcjonalność. Firma C4i oferuje SmartKake w cenie 5 tys. zł netto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: sprzęt, C4i
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto